Malowanki kształtują fantazję

To malowanki sprawiają, że maluchy lepiej się uczą, łatwiej i szybciej adaptują materiał edukacyjny, wykazują się większą inteligencją, są bardziej twórcze w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do swoich kompetencji.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki
Autor: iStock
Treści źródłowe: iStock

Pociecha zawsze tworzy w malowankach to, co wie i tyle, ile zna o świecie. Z tego względu jego dzieła są bogatym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i świadectwem tego co przeżywa. Są oknem, przez które my dojrzali możemy spojrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego malowanki dla dzieci, które zrobiło. Jest to doskonałe narzędzie potrafiące pobudzać myślenie, ponieważ po pierwsze dokładnie wpisują się w potrzeby myślenia konkretno – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malucha emocjonalnie. malec wczuwa się w swoją twór. Rysunki mogą stać się więc motorem progresu. Warto dodać, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości umysłowej malca” (R. Fisher).
Kształtowanie się zdolności poznawczych malucha to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy przygotowanych recept. Możemy jednak oddziaływać pośrednio, organizując malcom interesujące doświadczenia, proponując rozwijające rozrywki i twórcze zadania. Malowanki mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. od czasu do czasu twoje najmłodszy ma chęć pomalować, lecz nie ma na czym lub brak mu inwencji. Aby ułatwić mu zabawę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą dużoinspiracji i satysfakcji.
Na poziom graficzny prac spory oddziaływanie ma ogólna ruchowa snadgarstków więcej w serwisie http://artemed.pl/adgarstków. Zabawy absorbujące dłonie i dłonie mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy maluchowi „siłowanie na rękę”, zabawę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie ręki z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie kółek palcami itp. Wszystkie te aktywności spowodują, że malowanie i rysowanie będzie udawało się maluchowi jeszcze lepiej.
Treści źródłowe: Animade
Autor: G.S.
23-09-27 16:01:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.