Kiedy nic już nie cieszy – powrót do życia po depresji

Autor: Marcus Vegas
Psychologowie i zainteresowani tematyką ludzkiej psychiki profesjonaliści od lat zastanawiają się, które możliwości leczenia tej choroby są najefektywniejsze. Rozważaną przez nich kwestią jest również to, jak zmniejszyć niedobre dla zdrowia psychicznego skutki. Leczenie światłem, zwane również światłolecznictwem albo helioterapią polega na podejmowaniu różnego rodzaju działań, które mają za zadanie pomoc pacjentom podczas leczenia z chorób głównie o podłożu psychicznym.

Badania naukowe nad fototerapią

Popularna od dawna, lecz stale stosowana oraz nadal na nowo odkrywana technika leczenia światłem, tak zwana fototerapia, szczególnie polega na sesjach terapeutycznych. Pacjenci poddawani helioterapii najczęściej łączą dwa sposoby leczenia – fototerapię z klasycznymi sesjami psychologicznymi. W znacznym stopniu pomaga uporać się z ciężkimi chorobami o podłożu psychicznym, a ponadto nie wymaga ingerencji farmakologicznej w organizm pacjenta.
Lekarz
Treści źródłowe: sxc.hu
Specjalistyczny gabinet do światłoterapii z sprzętem nowej generacji

Inni czytali też

Badania kontrolne to priorytet dbania o siebie

Zaćma – choroba utrudniająca życie!
Autor: Bird&Co.
Treści źródłowe: Bird&Co.
Gdy ktoś ma problemy z twarzą wizyta u dermatologa może okazać się konieczna. Dermatolog to jedna z bardzo często wyszukiwanych pozycji. Każdy człowiek myśli jak znaleźć lekarza, który okaże się osobą pomocną. Oczywiście jest to bardzo ważne z tego względu, że każdy lekarz musi budzić zaufanie. Warto więc wiedzieć, w jakie miejsce iść by wizyta była udana. Bardzo pomocne w tej materii są fora internetowe, gdzie znaleźć można opinię na każdy temat. Będą tam również opinie na temat dermatologów, dlatego znalezienie właściwego lekarza nie musi być problemem. O skórę warto dbać, dlatego że jest to ważny czynnik nie tylko zdrowia, ale także własnego samopoczucia.


Zdiagnozowane mogą być różne objawy zaburzeń depresyjnych. Niektórzy chorzy odczuwają te afektywne zaburzania w mniej szkodliwy dla nich sposób, inni cierpią na łagodniejszy typ depresji. Choroba taka jak depresja sezonowa|depresja charakteryzuje się chronicznie złym nastrojem, odczuwanym przede wszystkim w okresie zimowym, obniżoną samooceną oraz samopoczuciem, a ponadto skutkiem jest często obniżony napęd psychoruchowy. Pacjenci z depresją mają często zaburzony rytm okołodobowy i odczuwają nieuzasadniony lęk - interesujący wpis. Depresja jesienna powraca – jak się uchronić?

Osoby szczególnie wrażliwe oraz o bardzo niskiej samoocenie są bardzo podatne na to, by wpaść w sidła tego groźnego zaburzenia psychicznego. Depresja jesienna odczuwana jest bardzo silnie przez pacjentów ze zdiagnozowanym zaburzeniem, gdyż z ciepłego lata powinno się organizm przestawić na krótkie dni, deszczową pogodę oraz niemożność poradzenia sobie z mnóstwem spraw. Chorzy nie odczuwają radości oraz przyjemności wykonując czynności, które ich kiedyś cieszyły. Dostarczenie światła za pomocą helioterapii pozwoli im wrócić do dawnego życia.
Treści źródłowe:
17-12-14 07:02:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.