Niedocenione cechy srebra i oleju

Zapewne niewiele ludzi zna niezwykłe właściwości naturalnych substancji, takich jak olej arganowy. Przez tą niewiedzę dużo tracimy,gdyż ich zastosowanie jest o wiele szersze.

Ten najnowszy materiał zafascynował Cię na tyle, że masz chęć na następne? Bardzo nas to ucieszyło. Więc zaloguj się w podany link.

Mogą one nam służyć nie tylko do wypieków i eksperymentów kuchennych czy w kosmetykach do poprawy wyglądu ale przede wszystkim do zwalczania i zapobiegania infekcjom.
Czego nie wiemy o oleju arganowym?

Olej arganowy produkowany jest z owoców arganii żelaznej, ma kolor znacznie ciemniejszy od znanej do gotowania oliwy. Wytwarzany jest on z drzewa arganowego które rośnie wyłącznie na pustynnych ziemiach Maroka. Oprócz zastosowania w kuchni do smażenia czy nadawania potrawom miłego zapachu, stosowany jest także w kosmetologi i lecznictwie. Z powodu wysokich kosztów wytwarzania kosmetyków zawierających ten olejek, jego ograniczoną dostępność, a także wyjątkowe cechy pielęgnacyjne, kosmetyki takie są drogie. Mają właściwości nawilżające a także niwelują oznaki starzenia się skóry i chronią włosy.

Inni czytali też

Niecodzienne zabiegi upiększające

Depilacja laserowa nóg
Autor: Elite
Treści źródłowe: Elite
Panie słyną z tego, że potrafią cierpieć, gdy w zamian mogą stać się szczuplejsze. Niemiłe zabiegi, kremy z ptasim guanem – to jeszcze nic. Depilacja całego ciała woskiem to dla pań typowy zabieg kosmetyczny. Mało tego – teraz poddajemy się nowym zabiegom i to laser ipl prowadzi do tego, że jesteśmy bardziej kobiece.


Medyczna siła olejku

Właściwości dobroczynne oleju arganowego znane są od zarania dziejów. Korzystano z nich do odporności organizmu, leczenia ran i minimalizowania infekcji grzybicznych i pasożytniczych. Antyczny przepis na zdrowie

Kolejną niezwykłą substancją o dobroczynnym i uniwersalnym zastosowaniu jest srebro koloidalne.

Potrzebne są Ci dodatkowe informacje (http://www.theomarvee.com/37-collagenique) na ten intrygujący temat? Więc nie ociągaj się i przejdź do kolejnego tekstu - tam stworzyliśmy dla Ciebie coś wyjątkowego.

Jest ono czystym metalem szlachetnym i zarazem pierwiastkiem śladowym, zbudowanym z widocznych pod mikroskopem elektronowym atomów zawieszonych w wodzie. Pierwiastek ten jest bardzo potrzebny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, jego brak prowadzi do upośledzenia układu immunologicznego. Podobnie jak olejek arganowy, srebro koloidalne przyspiesza gojenie ran, niweluje i łagodzi skutki łuszczycy i grzybic oraz ma działanie antyseptyczne. Metal ten, wykorzystywany jest również uzupełniająco w leczeniu infekcji takich jak angina, grypa, zapalenie płuc czy węzłów chłonnych.

Zanim chwycimy za syntetyczne preparaty, skorzystajmy w pierwszej kolejności z tego, co oferuje nam natura. Z jej dobroczynności korzystają ludzie od czasów starożytnych, lecząc się i zapobiegając infekcjom. Natura dała nam ogromne możliwości zwalczania stresu, dodawania energii czy zwalczania chorób. Wystarczy tylko rozejrzeć się w około i skorzystać z ich dobroczynnego działania.
Autor: M.G.P.
22-04-26 16:01:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.