Czym jest zdrowa żywność

Jesteśmy tym, co jemy – tak powiada stare porzekadło. Jesteś zdrowym człowiekiem, ponieważ zjadasz zdrową żywność. A co w obecnych czasach, znaczy ten zwrot? Zdrowa żywność to wszelkiego typu produkty naturalne i ekologiczne, nieskalane chemią spożywczą i niezmodyfikowane genetycznie. Ich przygotowywanie i wytwarzanie opiera się przede wszystkim na naturalnych mechanizmach chemicznych, takie jak fermentacja oraz używa się naturalne produkty, jak między innymi żywe kultury bakterii.

Nie czekaj - jeżeli chcesz przestudiować dalsze wpisy (http://www.gabinet-dietetyczny.pl/biala-dieta/) na ten niezwykle ciekawy temat, to wejdź w link poniżej i przejdź do nowego tekstu.

Do upraw owoców ekologicznych stosuje się wyłącznie naturalnych nawozów


Gdzie dostać ekologiczną żywność? Sklepowe półki, zwłaszcza wielkich marketów, zginają się od rozmaitości towarów. Jednakże, nie odszukamy tam ekologicznych artykułów. Ekologiczna żywność to towar znakomitej klasy, który nie jest sprzedawany w ilościach hurtowych po to, ażeby zaspokoić konsumpcyjny apetyt. Toteż, zdrową żywność odnajdziemy w niewielkich sklepach ekologicznych o znacznym potencjale.

Inni czytali też

Produkty zdrowe

warzywa
Autor: Javier Ignacio Acuña Ditzel
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
obecnie coraz większa liczba ludzi zwraca uwagę na to, jakie wyroby żywnościowe kupuje. Dużo mocniejszy nacisk niż kiedyś położony jest na walory zdrowotne wyrobu, a nie jedynie na jego smak czy wygląd. Takie warunki spełnia tak zwana żywność ekologiczna. Tym określeniem definiuje się wszelkie wyroby otrzymane sposobami naturalnymi w rolnictwie.


Co można znaleźć w sklepie ze zdrową żywnością? W sklepie ekologicznym można otrzymać wyłącznie wytwory o wysokiej jakości. Znaczna część towarów mają certyfikaty potwierdzające ich naturalne pochodzenie. Ekologiczne owoce są dostarczane jedynie z takich sadów, gdzie króluje nieskażone powietrze i zbierane są poprzez nielekką pracę ludzkich rąk. Podobnie warzywa ekologiczne pochodzą z pól i plantacji, gdzie stosowane są naturalne nawozy.

Po co nam żywność ekologiczna? Produkty ekologiczne są coraz bardziej popularne. Zjadając je w codziennej diecie, dostarczamy organizmowi najbardziej wymaganych, naturalnie występujących, witamin i minerałów (czytaj dalej). Na dodatek, jedząc ekologiczną żywność, rośnie wytrzymałość na rozmaitego rodzaju alergie, bakterie i wirusy. Naturalne produkty stanowią nierozłączną część zdrowego trybu życia. A jak każdy z nas doskonale wie – w zdrowym ciele, zdrowy duch! żywność (warte przeczytania)
19-08-08 07:04:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.