Pokój do ćwiczeń w domu - czy to się opłaca

Jak wiele razy planowaliśmy, że będziemy więcej się ruszać, że będziemy uprawiać sport i nic z tego nie wyszło? Zdecydowanie za często. Z tego powodu nasza aktywność sportowa jest na, delikatnie mówiąc, dość umiarkowanym, albo wręcz niskim poziomie.
A naprawdę da się to łatwo rozwiązać. Trzeba urządzić sobie miejsce do ćwiczeń w domu. Oczywiście, jeśli chcielibyśmy wydzielić do tego celu osobne miejsce, założyć klimatyzację, odpowiednią wykładzinę, kupić najwyższej klasy atlas treningowy.

siłownia
Autor: iStock.com
Treści źródłowe: iStock.com
Ale po co nam najdroższy sprzęt? Lepiej rozpisać swój plan treningowy, dobrze go ułożyć, zastanowić się jaki sprzęt będzie nam przydatny i szukać najlepszych ofert.

Najdroższym przedmiotem, w jaki można zainwestować może być bieżnia treningowa. Kosztuje kilkaset złotych, ale bieganie jest jedną z najdoskonalszych aktywności dla naszego organizmu. Oczywiście - idealnie jest biegać po leśnych ścieżkach, na wolnym powietrzu, ale jeśli mieszkamy w centrum ogromnego miasta, do najbliższego zielonego terenu mamy kawałek drogi, albo po prostu wstydzimy się ćwiczyć w obecności innych ludzi - bieżnia będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Inni czytali też

Musimy o swój organizm dbać

Uprawianie sportu dla zdrowia
Autor: Rahul Nair
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kiedy chcemy przez znaczny okres cieszyć się wspaniałą figurą oraz jednocześnie posiadać pewność, iż nasza kondycja nie ulega pogorszeniu, to bez wątpienia musimy zadbać o właściwą dawkę sportu w ciągu dnia. Jest tyle dyscyplin, które mamy szansę uprawiać oraz to dość często bez konieczności wychodzenia z mieszkania, iż z pewnością wyszukamy dla siebie coś właściwego, przez co będziemy mieli szansę dobrze zatroszczyć się o swoją sprawność fizyczną.


Do domowych ćwiczeń idealnie nadają się hantle. Możemy kupić komplet z krążkami o różnej wadze, tak, żeby móc trenować z obciążeniem od 2 do nawet 20 kilogramów. To też nie jest jakiś kosmiczny wydatek. Taki zestaw możemy nabyć już za niewiele ponad sto złotych, a będzie nam służył długie lata. Doskonałym nabytkiem będzie też składana ławeczka do brzuszków. Nie zajmie dużo miejsca - złożoną da się włożyć nawet pod łóżko, a możemy na niej wykonywać wiele typów ćwiczeń. To tylko trzy niewielkie maszyny, a spokojnie wystarczą, by trenować wszystkie mięśnie. Od dziś koniec z wymówkami! A na ból mięśni polecamy masaże - masaż Kraków (tantraroom.pl) na rehabilitacje.org.!
17-08-28 15:31:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.