Pokój do ćwiczeń w domu - czy to się opłaca

Jak wiele razy planowaliśmy, że będziemy więcej się ruszać, że będziemy uprawiać sport i nic z tego nie wyszło? Zdecydowanie za często. Z tego powodu nasza aktywność sportowa jest na, delikatnie mówiąc, dość umiarkowanym, albo wręcz niskim poziomie.
A naprawdę da się to łatwo rozwiązać. Trzeba urządzić sobie miejsce do ćwiczeń w domu. Oczywiście, jeśli chcielibyśmy wydzielić do tego celu osobne miejsce, założyć klimatyzację, odpowiednią wykładzinę, kupić najwyższej klasy atlas treningowy.

siłownia
Autor: iStock.com
Treści źródłowe: iStock.com
Ale po co nam najdroższy sprzęt? Lepiej rozpisać swój plan treningowy, dobrze go ułożyć, zastanowić się jaki sprzęt będzie nam przydatny i szukać najlepszych ofert.

Najdroższym przedmiotem, w jaki można zainwestować może być bieżnia treningowa. Kosztuje kilkaset złotych, ale bieganie jest jedną z najdoskonalszych aktywności dla naszego organizmu. Oczywiście - idealnie jest biegać po leśnych ścieżkach, na wolnym powietrzu, ale jeśli mieszkamy w centrum ogromnego miasta, do najbliższego zielonego terenu mamy kawałek drogi, albo po prostu wstydzimy się ćwiczyć w obecności innych ludzi - bieżnie elektryczne domowe będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Inni czytali też

Najlepsze obuwie górskie we Wrocławiu

Piękne góry
Gdy naszym hobby jest wędrowanie po górach, wspinaczka oraz przy okazji na przykład zwiedzanie jaskiń musimy posiadać fachowo dobrany sprzęt, który zapewni nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w czasie wyjazdów. Każdy porządny sklep turystyczny ma takie wyposażenie w swojej ofercie jak chociażby buty do wspinaczki ściankowej. Ostatnio za często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy giną na szlakach, gdyż wychodzą w góry bez przygotowania. To właśnie brak solidnego przygotowania planu wycieczki górskiej jest częstą przyczyną tragedii.


Do domowych ćwiczeń idealnie nadają się hantle. Możemy kupić komplet z krążkami o różnej wadze, tak, żeby móc trenować z obciążeniem od 2 do nawet 20 kilogramów. To też nie jest jakiś kosmiczny wydatek.

Jeśli masz ochotę przeczytać dodatkowe informacje utrzymane w takiej tematyce, zobacz link. Tam również odnajdziesz coś ciekawego dla siebie.

Taki zestaw możemy nabyć już za niewiele ponad sto złotych, a będzie nam służył długie lata. Doskonałym nabytkiem będzie też składana ławeczka do brzuszków. Nie zajmie dużo miejsca - złożoną da się włożyć nawet pod łóżko, a możemy na niej wykonywać wiele typów ćwiczeń. To tylko trzy niewielkie maszyny, a spokojnie wystarczą, by trenować wszystkie mięśnie. Od dziś koniec z wymówkami! A na ból mięśni polecamy masaże - masaż Kraków na
21-05-07 07:37:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.