Pokój do ćwiczeń w domu - czy to się opłaca

Jak wiele razy planowaliśmy, że będziemy więcej się ruszać, że będziemy uprawiać sport i nic z tego nie wyszło? Zdecydowanie za często. Z tego powodu nasza aktywność sportowa jest na, delikatnie mówiąc, dość umiarkowanym, albo wręcz niskim poziomie.
A naprawdę da się to łatwo rozwiązać. Trzeba urządzić sobie miejsce do ćwiczeń w domu. Oczywiście, jeśli chcielibyśmy wydzielić do tego celu osobne miejsce, założyć klimatyzację, odpowiednią wykładzinę, kupić najwyższej klasy atlas treningowy.

siłownia
Autor: iStock.com
Treści źródłowe: iStock.com
Ale po co nam najdroższy sprzęt? Lepiej rozpisać swój plan treningowy, dobrze go ułożyć, zastanowić się jaki sprzęt będzie nam przydatny i szukać najlepszych ofert.

Najdroższym przedmiotem, w jaki można zainwestować może być bieżnia treningowa. Kosztuje kilkaset złotych, ale bieganie jest jedną z najdoskonalszych aktywności dla naszego organizmu. Oczywiście - idealnie jest biegać po leśnych ścieżkach, na wolnym powietrzu, ale jeśli mieszkamy w centrum ogromnego miasta, do najbliższego zielonego terenu mamy kawałek drogi, albo po prostu wstydzimy się ćwiczyć w obecności innych ludzi - bieżnia będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Inni czytali też

W jakim miejscu najkorzystniej kupić sprzęt do rehabilitacji?

Wózek inwalidzki, niepełnosprawni
Autor: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Gdy jakiś czas temu pechowo złamałem nogę, doszedłem do wniosku, iż bez dwóch zdań służba zdrowia w Polsce musi przejść poważne zmiany. Nie lubię narzekać, ale jestem z wielu rzeczy nieusatysfakcjonowany. Prawda jest taka, że chociaż sporo zmieniło się na plus, to jednak nadal moje nie prezentują raczej odpowiedniego poziomu. Oczywiście jestem ogromnym optymistą, a więc mam nadzieję, iż najzwyczajniej w świecie stan polskiej służby zdrowia będzie nieustannie się poprawiał. Jednakże chcę akurat w tym tekście poruszyć dokładnie inny temat...


Do domowych ćwiczeń idealnie nadają się hantle. Możemy kupić komplet z krążkami o różnej wadze, tak, żeby móc trenować z obciążeniem od 2 do nawet 20 kilogramów. To też nie jest jakiś kosmiczny wydatek.

Jeśli masz ochotę przeczytać dodatkowe informacje utrzymane w takiej tematyce, zobacz link. Tam również odnajdziesz coś ciekawego dla siebie.

Taki zestaw możemy nabyć już za niewiele ponad sto złotych, a będzie nam służył długie lata. Doskonałym nabytkiem będzie też składana ławeczka do brzuszków. Nie zajmie dużo miejsca - złożoną da się włożyć nawet pod łóżko, a możemy na niej wykonywać wiele typów ćwiczeń. To tylko trzy niewielkie maszyny, a spokojnie wystarczą, by trenować wszystkie mięśnie. Od dziś koniec z wymówkami! A na ból mięśni polecamy masaże - masaż Kraków na
22-04-08 07:01:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.