Tenis ziemny – odrodzenie?

Razem z nadejściem ciepłych dni rozpoczyna się kolejny sezon na tenis ziemny. Startują wielkie turnieje tenisowe, w tym także prestiżowy Roland Garros. Ta szlachetna dyscyplina staje się coraz bardziej popularna wśród naszych rodaków. Wystarczy spojrzeć na wyniki oglądalności wielkich turniejów tenisowych. Da się to zauważyć wyraźnie także patrząc na artykułu w prasie tradycyjnej i w internecie. latem tego roku sporo mieszkańców Polski udało się na publiczne korty, by razem z przyjaciółmi poodbijać trochę piłeczkę. Wielu studentów uniwersyteckich zapisało się na zajęcia sportowe, na których nauczane są podstawy tego sportu. Wzmożony ruch zanotowały sklepy, które sprzedają sprzęt sportowy. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta: dzięki sukcesom polskich sportowców.

Autor: Shock Absorber
Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz – to dwoje sportowców, którzy nie schodzili w tym roku z pierwszych stron gazet. Trudno się dziwić, ponieważ dawno nie widzieliśmy tak utalentowanych tenisistów, odnoszących sukcesy na prestiżowych turniejach na całym globie. Obserwujemy tu zjawisko bardzo znane z czasów, kiedy na skoczniach narciarskich królował Orzeł z Wisły. Wybitne sukcesy sportowca napędzają zainteresowanie szerszej liczby osób. Mimo że meczów tenisowych nie śledzi tak wiele osób, jak w przypadku turniejów Adama Małysza, tenis ziemny ma pewną dużą zaletę. Zwycięstwa Agnieszki Radwańskiej powodują, że wielu Polaków zaczyna trenować ten sport, co w przyszłości może dać piękne owoce w postaci wybitnych zawodników. Skoki na nartach niestety były sportem dla wybrańców, dlatego podobnego efektu nie było można dostrzec w dużej skali.

Inni czytali też

Tenis ziemny coraz bardziej popularny

Daniela Hantuchová, tenisistka
Autor: adidas
Treści źródłowe: adidas
Trudno zapomnieć, jak pojawiła się małyszomania. To znane zjawisko, że na fali zwycięstw jednego sportowca silnie wzrasta zainteresowanie dyscypliną. I tak się w rzeczy samej stało ponad dekadę temu, gdy wcześniej całkowicie niszowa dyscyplina sportowa zaczęła interesować masy ludzi. Powstawały tematyczne witryny sieciowe itp.. Wielu ludzi głowi się, czy także tak się zdarzy w wypadku takiego elitarnego sportu, jakim jest tenis.


Jeśli poszukujesz najnowszych informacji na temat rankingów mistrzów tenisowych, do wyszukiwarki wpisz sformułowanie ” tenis ranking”. Z powodu zwycięstw Polaków na światowych kortach zaczęło funkcjonować wiele wartościowych portali tenisowych, na których można znaleźć wszystkie najważniejsze wieści z tenisowego świata – terminy transmisji, wyniki meczów, sylwetki najbardziej znanych zawodników i wiele innych rzeczy.
18-07-12 10:40:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.