Programy lojalnościowe - warto inwestować?

Już od jakiegoś czasu głośno jest o różnego typu programach lojalnościowych czy motywacyjnych. Przedsiębiorstwa bardzo często stosują tego typu działania, bo ułatwiają utrzymywanie pozytywnych stosunków z klientami. Programy lojalnościowe implementowane są często, bo to proste i efektywne działanie.
Praca, biznesmen
Autor: www.s-lab.pl
Treści źródłowe: www.s-lab.pl
Nagradzanie określonych akcji punktami, czy też możliwość otrzymania wysokiego rabatu lub prezentu po dokonaniu zakupów za odpowiednią kwotę w wyznaczonym czasie - nie generuje to żadnych właściwie kosztów, a efekty są zazwyczaj wyjątkowo dobre.

Programy lojalnościowe, z którymi spotykamy się najczęściej skierowane są prosto do klienta. To wszelkiego rodzaju kolekcjonowanie punktów, ale też loterie, konkursy w internecie, konkursy smsowe itp. Niejednokrotnie bierzemy w nich udział, ponieważ nie oczekuje się od nas ogromnego zaangażowania, ani dużych nakładów finansowych, a zyskać można całkiem sporo.

Inni czytali też

Przywiązanie w cenie złota

praca
Autor: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu
O lojalność swojego otoczenia stara się każde przedsiębiorstwo. Przywiązanie dwóch grup jest w tym miejscu najistotniejsza: konsumenci i pracobiorcy. W jaki sposób jednak przekonać do nas tych wszystkich ludzi a także w jaki sposób działać, by intratna propozycja innych przedsiębiorstw nie zachęciła ich do odejścia?


Dla kogo programy motywacyjne?

Programy motywacyjne to swego rodzaju rodzaj programów lojalnościowych, jednak nie skierowana bezpośrednio do klienta. Dużo firm dostrzegło, że programy lojalnościowe można przełożyć, w pewien sposób „do wewnątrz”, zaangażować w nie pracowników, dystrybutorów czy kontrahentów firmy.
praca
Autor: KIANO
Treści źródłowe: KIANO
Tego rodzaju czynności zyskały swoją nazwę - czyli „programy motywacyjne”. Zazwyczaj programy te dają szansę na otrzymanie dodatkowej gratyfikacji za osiągnięcie konkretnych wyników sprzedażowych. Często wybiera się w tym celu platformy ułatwiające gromadzenie punktów za osiągnięcie celów na indywidualnych kontach pracowników. Po zdobyciu oczekiwanej ich ilości można odebrać dodatkowe wynagrodzenie - w formie gotówki, kuponów lub innej. Sposób nagradzania pracowników zależy od tego, jak zaplanowano program.

Warto sprawdzić różne programy lojalnościowe i programy motywacyjne. Jeżeli zostaną prawidłowo zaplanowane i przeprowadzone dadzą szansę na lepsze wyniki finansowe, ale nie tylko. Najważniejsze, co można uzyskać za pomocą takich programów to lojalność klientów czy współpracowników do firmy. A to jest dla firmy kluczowe.
Treści źródłowe: Profill.com.pl
22-04-07 07:01:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.