Co to jest programowanie neurolingwistyczne?

Pomimo tego, że niemal każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta czy specjalista w zakresie marketingu słyszał o NLP to wciąż zostaje ono dyscypliną elitarną. Czemu? Gdyż słysząc takie opinie jak: "To są czary mary" niewiele osób spośród nich poświęciło swój czas i pieniądze, aby bliżej poznać techniki NLP. Jednak czy nie jest tak, że przed wydaniem opinii należałoby, najpierw zgłębić zagadnienie? Szczególnie, jeśli może być na prawdę przydatne.

zadowoleni doradcy
Autor: tec_estromberg
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) to zbiór sposobów komunikacji zwróconych na formowanie i modyfikowanie wzorców perepcji i myślenia u ludzi.

Po przeczytaniu tego materiału, polecam (http://www.psycholog-wroclaw.com/oferta/poradnia-malzenska) inne informacje na omawiany wątek, które okażą się nie mniej absorbujące.

Techniki te mogą być używane zarówno w psychologii i psychiatrii jak również, w marketingu oraz polityce. Termin ten został wymyślony przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby uwydatnić postulowane powiązania pomiędzy procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i schematami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').

- W psychiatrii proponowane przez NLP nastawienie do pracy nad umysłem pacjenta pomogło uchronić wielu ludzi przed "skazaniem" na szpital psychiatryczny i dożywociem na farmaceutykach, dając im szansę normalnego funkcjonowania.

- W psychoterapii, techniki NLP pozwoliły zastąpić nieskuteczne konwersacji o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania metodą, dzięki której ludzie cierpiący na lęki (zobacz również psychologia indywidualna dorosłych Kraków) zupełnie się jej pozbywają.

- Techniki budowania kontaktu i "kotwiczenia" w rozmowie biznesowej zamieniły tysiące "opornych" klientów w lojalnych klientów.

- W sporcie, trenerzy, którzy zauważyli, że umysł sportowca ma działanie na wyniki uzyskiwane przez jego ciało, mają największe osiągnięcia.

Najodpowiedniejszym miejscem, by znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili ukażą się nam linki do dużej ilości stron z informacjami na ten temat.
19-05-10 15:02:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.