Udzielaj pierwszej pomocy

Każdy uczeń szkoły średniej i każdy, kursant prawa jazdy zdaje sobie sprawę jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot o nazwie PO miał obowiązek przekazać młodzieży tajniki udzielania pierwszej pomocy. Do tego celu używane były m.in. fantomy i prezentowane na nich oddychanie metodą usta-usta oraz masaż serca.
Apteczka samochodowa
Treści źródłowe: czarmed.pl
Instruktor wpajał uczniom wymóg posiadania apteczki samochodowej a także instruował ich jak z niej korzystać. Często tłumaczył także, jak opatrywać rany przy wystąpieniu złamań otwartych, jak się zachować w momencie niemożności złapania oddechu, utraty przytomności czy na przykład oparzenia.

Inni czytali też

Aktywność w czterech kątach?

boks
Treści źródłowe: www.morguefile.com
Wszyscy dążymy do dobrego samopoczucia i pięknej figury. Gdy jesteśmy wypełnieni energią, potrafimy dobrze funkcjonować w codziennym życiu, mamy pozytywne nastawienie i łatwiej stawiamy czoło przeciwnościom losu. Kluczem do sukcesu jest regularne uprawianie sportu, jednak stosunkowo często zdarza się, że szybko rezygnujemy z raz podjętego wysiłku. Najlepiej zdecydować się na taki rodzaj aktywności fizycznej, który będzie nam sprawiał przyjemność.


Defibrylator AED potrzebny w każdej firmie Najczęściej mądrzy i dbający o uczniów pedagodzy organizowali wycieczki do regionalnych centrów krwiodawstwa, spotkania z policjantami a także personelem medycznym. Przedstawiali koszmarne historie o tragicznie się kończącej nieznajomości podstawowych zasad pierwszej pomocy. Z takich lekcji najczęściej sporo się wynosiło. Niektórzy przez kolejne kilkadziesiąt lat mają pojęcie jak bez szwanku wyciągać z auta osoby, których życie jest zagrożone jak się zachować w przypadku niespodziewanego krwotoku, a nawet czym jest defibrylator aed.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - zobaczysz - - na wagę życia Inaczej ten problem prezentuje się w przypadku nauki podczas kursu na prawo jazdy. 30 godzin wykładów musi wystarczyć na dogłębne poznanie kodeksu drogowego, technicznej obsługi auta, a także właśnie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Zazwyczaj poświęcone są jej dwie godziny, podczas których ratownik przerabia z kursantami zadania testowe. Przy czym nie mówią one na przykład o konieczności zaopatrzenia się na wakacje apteczki turystycznej, ani o ćwiczeniach na reduktorach tlenowych. O niezbędnym w przypadku zatrzymania akcji serca defibrylatorze AED, który przywraca krążenie, nikt nie przypomina.

Apteczka konieczność – konieczność, nie dobra wola Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób umiera z powodu wypadków na drogach.

Prezentowane w tym poście kwestie Cię interesują? Jeśli tak, to kliknij jeszcze tu - to bardzo użyteczna treść dla zwolenników takiej tematyki.

Niektórych ofiar można byłoby uniknąć dzięki poprawnie zrealizowanym kursom pierwszej pomocy przedmedycznej i posiadaniu apteczki samochodowej. Na wakacje mamy obowiązekrównież brać apteczkę turystyczną, która odporna jest na różne letnie uniedogodnienia oraz termometr bezdotykowy w ofercie czarmed.

Świadomość społeczna związana z pierwszą pomocą przedmedyczną wciąż jest w powijakach. Niektórzy pomijają ten temat, uważając, że ich nie dotyczy. Może jednak przyjść taki czas, że będą potrzebowali ratunku. Jeśli dopisze im szczęście znajdzie się ktoś, kto ma przeciwne zdanie i będzie mógł im tej pomocy udzielić.
Treści źródłowe: CZARMED Kursy Pierwszej Pomocy
18-12-05 07:15:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.