Udzielaj pierwszej pomocy

Każdy uczeń szkoły średniej i każdy, kursant prawa jazdy zdaje sobie sprawę jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot o nazwie PO miał obowiązek przekazać młodzieży tajniki udzielania pierwszej pomocy. Do tego celu używane były m.in. fantomy i prezentowane na nich oddychanie metodą usta-usta oraz masaż serca.
Apteczka samochodowa
Treści źródłowe: czarmed.pl
Instruktor wpajał uczniom wymóg posiadania apteczki samochodowej a także instruował ich jak z niej korzystać. Często tłumaczył także, jak opatrywać rany przy wystąpieniu złamań otwartych, jak się zachować w momencie niemożności złapania oddechu, utraty przytomności czy na przykład oparzenia.

Inni czytali też

Aktywność w czterech kątach?

boks
Treści źródłowe: www.morguefile.com
Każdy z nas dąży do dobrego samopoczucia i doskonałej figury. Gdy jesteśmy pełni energii, potrafimy prawidłowo funkcjonować w codziennym życiu, mamy pozytywne nastawienie i łatwiej stawiamy czoło spotykającym nas zdarzeniom. Kluczem do sukcesu jest systematyczne uprawianie sportu, niestety często zdarza się, że szybko porzucamy raz podjęty wysiłek. Najkorzystniej znaleźć taki rodzaj aktywności fizycznej, który będzie nam sprawiał przyjemność.


Defibrylator AED potrzebny w każdej firmie Najczęściej mądrzy i dbający o uczniów pedagodzy organizowali wycieczki do regionalnych centrów krwiodawstwa, spotkania z policjantami a także personelem medycznym. Przedstawiali koszmarne historie o tragicznie się kończącej nieznajomości podstawowych zasad pierwszej pomocy. Z takich lekcji najczęściej sporo się wynosiło. Niektórzy przez kolejne kilkadziesiąt lat mają pojęcie jak bez szwanku wyciągać z auta osoby, których życie jest zagrożone jak się zachować w przypadku niespodziewanego krwotoku, a nawet czym jest defibrylator aed.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - zobaczysz - - na wagę życia Inaczej ten problem prezentuje się w przypadku nauki podczas kursu na prawo jazdy. 30 godzin wykładów musi wystarczyć na dogłębne poznanie kodeksu drogowego, technicznej obsługi auta, a także właśnie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Zazwyczaj poświęcone są jej dwie godziny, podczas których ratownik przerabia z kursantami zadania testowe. Przy czym nie mówią one na przykład o konieczności zaopatrzenia się na wakacje apteczki turystycznej, ani o ćwiczeniach na reduktorach tlenowych. O niezbędnym w przypadku zatrzymania akcji serca defibrylatorze AED, który przywraca krążenie, nikt nie przypomina.

Apteczka konieczność – konieczność, nie dobra wola Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób umiera z powodu wypadków na drogach.

Prezentowane w tym poście kwestie Cię interesują? Jeśli tak, to kliknij jeszcze tu - to bardzo użyteczna treść dla zwolenników takiej tematyki.

Niektórych ofiar można byłoby uniknąć dzięki poprawnie zrealizowanym kursom pierwszej pomocy przedmedycznej i posiadaniu apteczki samochodowej. Na wakacje mamy obowiązekrównież brać apteczkę turystyczną, która odporna jest na różne letnie uniedogodnienia oraz termometr bezdotykowy w ofercie czarmed.

Świadomość społeczna związana z pierwszą pomocą przedmedyczną wciąż jest w powijakach. Niektórzy pomijają ten temat, uważając, że ich nie dotyczy. Może jednak przyjść taki czas, że będą potrzebowali ratunku. Jeśli dopisze im szczęście znajdzie się ktoś, kto ma przeciwne zdanie i będzie mógł im tej pomocy udzielić.
Treści źródłowe: CZARMED Kursy Pierwszej Pomocy
18-12-05 07:15:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.