Nowości techniczne w gabinecie dentystycznym

Kto z nas nie pamięta mrożących krew w żyłach odwiedzin u stomatologa pod koniec lat osiemdziesiątych? Te obskurne pokoje publicznego szpitala, z obsypanymi z tynku sufitami pomalowanymi farbą olejną większość straszą po dziś dzień. Kompletu przerażającego obrazu dopełniała nie do końca uśmiechająca się pani stomatolog, z okropnym, świergoczącym wiertłem, które zaraz wbije niezbyt pewnie w nasze biedne, niczego niepodejrzewające zęby.
Mały Pacjent u dentysty
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Treści źródłowe: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na szczęście, w dzisiejszych czasach wiele się zmieniło. Rozpoczynając od samych gabinetów, do umiejętności dentystów (w końcu stomatologia to jedna z dziś najbardziej obleganych specjalizacji na studiach medycznych, a doszkalające kursy stomatologiczne są codziennością). Największa zmiana zaszła jednak w sprzęcie stomatologicznym. Nie uświadczymy już dziś starych i tak źle się kojarzących wierteł pochodzących z późnego PRL, ani wypełnień zębów po założeniu, których zapach z ust był okropny przez kilka dni.

Teraźniejsza technika stomatologiczna poszła w stronę łagodzenia bólu, w końcu strach przed wizytą u stomatologa (zobacz http://stomatologiacichon.pl/chirurgia-stomatologiczna/) jest dość powszechny nie tylko w naszym kraju. Teraz standardem są wiertła szybkoobrotowe, które są zdecydowanie cieńsze, a przez co bardziej precyzyjne od swoich wcześniejszych modeli. Borowanie mniej bólu, niż zabiegi wykonywane przy użyciu starych wierteł.

Inni czytali też

Botox w Warszawie receptą na lepsze samopoczucie!

estetyka twmedyarzy warszawa
Autor: Apteka-zdrowie.eu
Treści źródłowe: www.apteka-zdrowie.eu
Dzisiejszy świat jest głęboko zakorzeniony sprawach powierzchownych. Wszyscy muszą wyglądać nienagannie pod groźbą uszczypliwych uwag ze strony otoczenia. Coraz częściej nawet dzieci porzucają dzieciństwo aby poczuć się atrakcyjnie zakładając makijaż i robiąc wszystko by prezentować się jak atrakcyjna modelka z okładki.


Następnym elementem wyposażenia dzisiejszego gabinetu dentystycznego są supernowoczesne lasery stomatologiczne, umożliwiające wykonywanie specjalistycznych zabiegów na zębach i dziąsłach z dużo większą niż dotąd precyzją. Dodatkiem (ale niemniej ważnym!) jest to, że zabiegi, w których wykorzystuje się lasery są praktycznie bezbolesne.

Niektóre zabiegi obecnie jedynie z laserem. Doświadczony lekarz, mając na wyposażeniu taki laser diodowy o rozmiarach długopisu, może w kilka minut wykonać zabieg zakładania nici retrakcyjnych. W odróżnieniu od operacji, przy których stosuje się starsze narzędzia, w tym wypadku nie ma niebezpieczeństwa kontaktu narzędzi z stalowymi wypełnieniami, co może prowadzić do porażenia operowanego prądem. Laser diodowy wykonuje niewielkie dziurki, które są wyraźnie odsłonięte, co znacznie ułatwia dentyście pracę.
Treści źródłowe: http://www.aurident.pl/
19-03-11 07:19:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.