Jak upłynnić komunikację w związku?

Na początku funkcjonowania związku, partnerzy postrzegają siebie bardzo pozytywnie i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnych rzeczach, ale w miarę trwania związku, coraz mniej czasu spędzają na robieniu czegoś we dwójkę. Po ślubie, okres miesiąca miodowego się kończy i wówczas bardzo ważna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.
Lekarzowi możesz zaufać
Nie rzadko, kiedy w małżeństwie pojawiają się trudności, partnerzy obwiniają się nawzajem o ich spowodowanie, a stąd tylko jeden krok do robienia wyrzutów, krytyki i cichych dni. Wówczas, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i fizycznej, zamiast do partnerstwa, dochodzi do utraty zaufania, niedotrzymywania obietnic i braku poczucia bliskości. Problemy małżeńskie dotyczą głównie sfery seksualnej, finansów i wzajemnej komunikacji.

Jeżeli trudności nie znajdą rozwiązania, pojawia się poczucie osamotnienia i izolowanie się partnerów od siebie. W tej sytuacji, małżonkowie szukają wsparcia emocjonalnego u innych osób, co często jest przyczyną rozpadu związku. Zanim do tego dojdzie, warto udać się po pomoc do psychoterapeuty, który pomoże nam właściwie spojrzeć na sytuację. Aby znaleźć pomoc, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „terapia małżeńska”, można również wpisać miasto, zawęzi wybór, np.

Jeżeli czujesz, że powyższa notka może być według Ciebie niewystarczająca, to zamieszczony tu (http://jumpplanet.pl/atrakcja/nowy-targ/night-jumping/) tekst zapewne przypadnie Ci do gustu. Kliknij i zobacz!

„gabinet psychologiczny warszawa”.

Inni czytali też

Czy terapia małżeńska jest w stanie uratować rozpadające się małżeństwo?Jak można uratować rozpadający się związek małżeński?

Przed wizytą sprawdź lekarza!
Treści źródłowe: bc-injury-law.com
Obecnie coraz częściej dochodzi do rozpadów małżeństw. Powodów jest bardzo dużo. Zaliczają się do nich na przykład konflikt charakterów, niewierność, nadużywanie alkoholu, spory na tle finansowym, naganny stosunek do rodziny czy też niedosyt seksualny. Chociaż obecnie kluczową przyczyną rozwodów jest tło finansowe- bardzo często ludzie są zwalniani z pracy, młode osoby nie mogą jej znaleźć, a gdy już się ją ma to na ogół zarobki nie są odpowiednie do realizowanej pracy. Warto, wtedy skorzystać ze wsparcia psychologa na przykład psycholog warszawa, gdyż rozwód należy zaliczyć do ostatecznego wyboru.


A co już dziś mogą zrobić osoby, które chcą uniknąć konfliktów małżeńskich? Spokój i powodzenie w związku wymaga dużo wytrwałości, częstokroć sztuki kompromisu. Po ślubie relacje między partnerami zmieniają się, ponieważ nie spotykają się oni tylko na kilka godzin, ale mieszkają razem, muszą dzielić ze sobą przestrzeń życiową, a tym samym akceptować wady partnera które widać w życiu codziennym. Najważniejsze, by w takiej sytuacji pielęgnować, to, co dobre miedzy małżonkami, skupiać się przede wszystkim na zaletach i wsłuchiwać się w potrzeby drugiej osoby.
Kobieta u lekarza
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Treści źródłowe: Bird&Co Sp. z.o.o.
Szczęśliwy związek jest możliwy do osiągnięcia, wymaga jednak od partnerów sporo wytrwałości i zrozumienia. Pamiętajmy także o tym, że choć małżeństwo jest wspólnotą dwóch osób, to powinno być w nim miejsce na wolność jednostki, dając jej w ten sposób szansę na rozwój osobisty. W dobrze prosperującym związku, musimy nauczyć się obdarzać miłością drugiego człowieka, a także otworzyć się na uczucie, którym obdarowuje nas partner - sprawdź adres specjalisty. terapia małżeńska
19-10-08 07:06:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.