Jak upłynnić komunikację w związku?

Na początku funkcjonowania związku, partnerzy postrzegają siebie bardzo pozytywnie i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnych rzeczach, ale w miarę trwania związku, coraz mniej czasu spędzają na robieniu czegoś we dwójkę. Po ślubie, okres miesiąca miodowego się kończy i wówczas bardzo ważna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.
Lekarzowi możesz zaufać
Nie rzadko, kiedy w małżeństwie pojawiają się trudności, partnerzy obwiniają się nawzajem o ich spowodowanie, a stąd tylko jeden krok do robienia wyrzutów, krytyki i cichych dni. Wówczas, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i fizycznej, zamiast do partnerstwa, dochodzi do utraty zaufania, niedotrzymywania obietnic i braku poczucia bliskości. Problemy małżeńskie dotyczą głównie sfery seksualnej, finansów i wzajemnej komunikacji.

Jeżeli trudności nie znajdą rozwiązania, pojawia się poczucie osamotnienia i izolowanie się partnerów od siebie. W tej sytuacji, małżonkowie szukają wsparcia emocjonalnego u innych osób, co często jest przyczyną rozpadu związku. Zanim do tego dojdzie, warto udać się po pomoc do psychoterapeuty, który pomoże nam właściwie spojrzeć na sytuację. Aby znaleźć pomoc, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „terapia małżeńska”, można również wpisać miasto, zawęzi wybór, np. „gabinet psychologiczny warszawa”.

Inni czytali też

Pomoc psychologiczna we Wrocławiu

psychoterapia
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu/
Wszelkie zmartwienia są nieodłącznym składnikiem naszej egzystencji. I choć nasza „codzienna terapia” często ogranicza się do spotkań z bliskimi osobami, zdarza się, że nie potrafimy przezwyciężyć swoich słabych stron, a życie wymyka nam się z rąk. W takich sytuacjach okazuje się, że psychoterapeuta jest osobą, która umie nam pomóc, a spotkania z nim stają się nieodłącznym elementem naszego życia. Psycholog pomaga rozwiązać nasze problemy, daje wsparcie, dobiera i stosuje najbardziej efektywne w danej sytuacji metody terapii. Aby znaleźć poradnię i zapobiec bardziej poważnym komplikacjom w przyszłości, zacznijmy od wpisania w wyszukiwarkę słów: gabinet psychoterapii Wrocław.


A co już dziś mogą zrobić osoby, które chcą uniknąć konfliktów małżeńskich? Spokój i powodzenie w związku wymaga dużo wytrwałości, częstokroć sztuki kompromisu. Po ślubie relacje między partnerami zmieniają się, ponieważ nie spotykają się oni tylko na kilka godzin, ale mieszkają razem, muszą dzielić ze sobą przestrzeń życiową, a tym samym akceptować wady partnera które widać w życiu codziennym.

Pozostawiam tu mój link do kolejnej witryny. Sądzę, że zapragniesz obejrzeć ostatnie posty, jeśli zainteresowały Cię te znajdujące się na tej witrynie.

Najważniejsze, by w takiej sytuacji pielęgnować, to, co dobre miedzy małżonkami, skupiać się przede wszystkim na zaletach i wsłuchiwać się w potrzeby drugiej osoby.
Kobieta u lekarza
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Treści źródłowe: Bird&Co Sp. z.o.o.
Szczęśliwy związek jest możliwy do osiągnięcia, wymaga jednak od partnerów sporo wytrwałości i zrozumienia. Pamiętajmy także o tym, że choć małżeństwo jest wspólnotą dwóch osób, to powinno być w nim miejsce na wolność jednostki, dając jej w ten sposób szansę na rozwój osobisty. W dobrze prosperującym związku, musimy nauczyć się obdarzać miłością drugiego człowieka, a także otworzyć się na uczucie, którym obdarowuje nas partner - sprawdź adres specjalisty.
22-05-12 07:01:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.