Jaka będzie idealna domena

Oglądalność naszej strony w internecie zwykle zależy w istotnym stopniu także od jej adresu. Jeżeli będzie łatwy do zapamiętania, powiązany z działką biznesu w jakiej działamy i dość krótki, będziemy mieli spore szanse, że ewentualny użytkownik zapamięta informacje o domenie, nawet gdy nie otrzymał naszej wizytówki. A w dzisiejszych czasach naprawdę warto mieć porządną domenę!

Zwykle firmy wykorzystują darmowe domeny internetowe, z racji tego, że nazwy firm najczęściej są unikalne. Oczywiście by zarejestrować taką domenę należy tak czy inaczej zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać „zakupu”. Zwykle zdarza się, że właściciele firm, lub informatycy w nich zatrudnieni robią to sami. Jeśli jednak nie mamy pojęcia co to jest hosting stron www i w jaki sposób to wszystko funkcjonuje, warto zlecić założenie i zaprojektowanie witryny internetowej firmie, która się w takich usługach specjalizuje.

Adres www to podstawa na naszej stronie
Treści źródłowe: searchmarketingpost.com
Firma ta prawdopodobni zaleci nam założenie strony na tak zwanej domenie generycznej. To po prostu adres internetowy zawierający słowa zwykle używane w języku. Przykładem takiej domeny może być albo Tego rodzaju adres zazwyczaj zawiera nazwę towaru, usługi, grupy itp. Tego typu domeny czasem osiągają niezwykle wysokie ceny, można się o tym przekonać, kiedy popatrzymy na aukcje (więcej tutaj:platformy zakupowe firm) (odwieź www) domen. Bywają tak drogie, bo opierają się na najprostszych skojarzeniach. Jeżeli chcemy znaleźć nowy akumulator do auta niejako od razu do głowy przychodzi nam, żeby wpisać adres

Jeśli chcemy mieć witrynę internetową pod takim adresem, a domena została już zakupiona, warto skontaktować się z jej właścicielem - istnieje szansa, że będzie chciał ją sprzedać, zwłaszcza, jeśli nie działa pod tym adresem żadna strona. przydaje się wówczas informacja o domenie którą możemy odszukać na stronie firmy gdzie została zarejestrowana. Nie jest to trudne, zazwyczaj te informacje są ogólnodostępne.

Gdy chcemy mieć stronę właśnie na domenie generycznej, ale nie do końca wiemy która będzie dla nas najodpowiedniejsza warto przejrzeć możliwości. Obecnie jest takich opcji wyboru domeny naprawde wiele. Kiedy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” z łatwością znajdziemy długą listę oraz oczywiście cennik i będziemy mogli zdecydować się na coś odpowiedniego.

Inni czytali też

Atrakcyjny rynek domen internetowych

Domeny to wizytówka twojej strony
Popularność naszej witryny w siei zazwyczaj jest zależne w wielkim stopniu także od jej adresu. Jeżeli jest prosty do zapamiętania, powiązany z działką biznesu w której funkcjonujemy i odpowiednio krótki, będziemy mieli większe szanse, że ewentualny klient ją zapamięta, nawet gdy nie będzie miał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji, bo sprzedaż domen internetowych to mocno rozwijający się rynek, szczególnie w naszej dekadzie.
Treści źródłowe: sprzedaz-domen-internetowych.pl
Autor: Krzysztof Kawałowski
18-09-15 07:12:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.