Co studiować? Turystyka i rekreacja

Każdy absolwent szkoły średniej, który ma zamiar podjąć studia magisterskie, staje przed istotnym wyborem - który profil nauki wybrać? To zwłaszcza ważna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na następne kilka lat życia młodego człowieka ale również na następującą karierę i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku pracy, który w ostatnich sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.

Jaki profil, w takim razie, warto rozpocząć? Z pewnością taki, który pozwoli zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie miał możliwość znaleźć pracę w różnych sektorach gospodarki. Ciekawszym z takich kierunków jest turystyka (przejdź) i rekreacja . To zdecydowanie dziedzina wszechstronna, w ramach której student zdobywa wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych. Przywołany kierunek jest dostępny zarówno na uczelniach publicznych, jak również w szkołach prywatnych, a studia można realizować w trybach stacjonarnym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.
Większość szkół wyższych oferuje swoim absolwentom sposobność odbycia różnego rodzaju szkoleń, dodatkowo zwiększających ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

Studenci
Autor: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Dzięki kompletnemu wykształceniu, osoby po studiach z zakresu turystki i rekreacji dostają możliwość znaleźć pracę w takich podmiotach jak biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a także w organach administracji rządowej i lokalnej.
Faktem jest, że turystyka studia to profil nie dla wszystkich. Osoba zaintereturystyka - http://eccotravel.eu/kanada/ -djęciem nauki o tym profilu, powinna wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Musi również cechować się kreatywnym myśleniem oraz świetną organizacją czasu. W przypadku tego kierunku, bardzo ważnymi zdolnościami są komunikatywność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji oraz predyspozycje do przyswajania języków obcych.

jeśli chcesz powiązać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki na kierunku turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa! Musisz jedynie złożyć wymagane dokumenty w sekretariacie danej uczelni, a już za miesiąc możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.
22-06-22 10:01:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.