W jaki sposób stworzyć siłownię w domu

Masz trochę miejsca na zbyciu? Dbasz o swoją formę i często trenujesz? Nienawidzisz tłocznych sal na siłowni? Frustrujesz się, gdy tam, gdzie trenujesz wszystkie bieżnie są zajęte przez ćwiczących? Planujesz oszczędzić trochę pieniędzy? Jeśli powiedziałeś „tak” na wszystkie te pytania, idealnym rozwiązaniem dla ciebie jest zbudowanie prywatnej siłowni w domu.

Sprzęt sportowy, Stepper Hop Sport
Autor: Hop Sport
Treści źródłowe: Sport-Shop.pl
Konieczne jest wygospodarowanie przynajmniej parunastu metrów kwadratowych, abyś dostał komfortowe warunki do zajęć.

Sprawdź bez wahania ten odnośnik - znajdujące się tu uwagi ze strony na pewno są dla Ciebie frapujące - odnoszą się analogicznej kwestii.

Wstawianie bieżni jest kiepskim pomysłem, jednak już kompaktowe rowerki treningowe bez wątpienia da się wcisnąć. Pochyl się także nad zakupem orbitreka, który trenuje równolegle górne kończyny, jak i dolne.


W dobrej siłowni ma być funkcjonalna ławka do wyciskania, która pasuje do robienia wielu rodzajów ruchów, m.in. wyciskania na klatkę oraz trenowania barków. Alternatywną,zabierającą o wiele mniej metrażu opcją, jest praktyczny atlas treningowy. Przy zamawianiu tego rodzaju przyrządu zwróć uwagę, czy umożliwia on ćwiczenie klatki piersiowej pod wieloma kątami i czy można na nim wykonywać również ćwiczenia na nogi. Na twojej domowej sali do ćwiczeń musi się również znajdować gryf, na który nałożysz ciężary.


Inni czytali też

Dbaj o kondycję w domu

Gdy posiadamy własny dom świetnym pomysłem jest urządzenie w nim małej siłowni. Zazwyczaj mamy jedno pomieszczenie, z którym nie wiemy co zrobić, w jaki sposób je zagospodarować. Wstawienie tam maszyn do ćwiczeń jest najlepszym co możemy zrobić. Zwłaszcza gdy zależy nam na zbudowaniu dobrej kondycji i zdrowia, a wizja podejmowania wysiłku fizycznego w obecności innych ludzi jest dla nas wysoce niemiła. W takiej sytuacji ćwiczenia we własnym mieszkaniu są wyjściem.

Autor: Sport-shop.pl
Tak możesz uskuteczniać efektywne ćwiczenia złożone, takie jak na przykład martwy ciąg. Wiedz, że to treningi tego rodzaju najsilniej stymulują twoje muskuły do rozrostu. Dobrze jest naturalnie również zamówić sztangielki do ćwiczeń mięśni ramion. Trzeba wybrać takie, które można samodzielnie składać, dodając lub odejmując kilogramy. Na twojej siłowni musi być też odpowiednio wbudowany drążek do ćwiczeń pleców.
Jeśli posiadasz sporo powierzchni do wykorzystania, warto zaprojektować miejsce, w którym przechowasz zimne napoje oraz przyrządzał sobie suplementy. Żeby ćwiczenia lepiej szły, zastanów się nad montażem np. telewizora, ulokowanego w dogodnym miejscu w pomieszczeniu.
Autor: Arek
21-10-08 07:01:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.