Nie zapomnij o apteczkach!

Zaczynają się urlopy, a zatem okres wyjazdów. Pakując torby i przygotowując auto do drogi, nie wolno zapominać o apteczce. Jej posiadanie może w przyszłości nam albo innym ludziom uratować życie.

Pomimo faktu, iż w naszym kraju nie ma obowiązku umieszczania apteczki w aucie, przed udaniem się w trasę koniecznie apteczki samochodowe to podstawa wyposażenia.

Inni czytali też

Akcesoria w apteczce

Apteczka samochodowa
Treści źródłowe: czarmed.pl
Nie musimy chyba nikogo przekonywać, że apteczka pierwszej pomocy to jest ważny pakunek, który może uratować życie i który trzeba bezwzględnie posiadać. Nie ważne, czy jesteś zupełnie zdrowym człowiekiem, czy cierpisz na przewlekłe dolegliwości, taki zestaw musi leżeć gdzieś w twoim mieszkaniu. Jeśli nie wiesz jak zbudować apteczkę, poszukaj informacji w sieci, kup gotowy komplet lub zapytaj lekarza.


Apteczka samochodowa
Treści źródłowe: czarmed.pl
Apteczka samochodowa powinna zmieścić kompresy gazowe, plastry opatrunkowe, środki dezynfekujące, bandaże i opaski uciskowe. Można dorzucić jeszcze przewodnik udzielana pierwszej pomocy, koc termoizolacyjny i defibrylator aed. Nie są niezbędne np. młotki neurologiczne, lampy medyczne czy inny szpitalny sprzęt. Każde z nich jest dostępne z łatwością w aptekach.

Apteczka turystyczna dla podróżujących pieszo generalnie ma podobny skład do apteczki (tanie apteczki w czarmed) samochodowej. Dobrze jest zrobić na nią za każdym razem trochę miejsca w bagażu.

Obok zakupów w aptece, warto dać sobie nieco czasu na zgłębienie mocno istotnego zagadnienia, jakim jest pierwsza pomoc przedmedyczna.

Żeby zdobyć świeże dane na opisywane zagadnienie sięgnij po źródło - one z pewnością również Cię zaabsorbują. Zobacz to na własną rękę.

Wiedza, która kiedyś potrafi ocalić życie, jest nietrudno do znalezienia w Internecie i wspomnianych wcześniej papierowych instrukcjach. Jeśli nie zaliczaliśmy lekcji PO w liceum, lub mało z nich już kojarzymy, można udać się na bezpłatny kurs organizowany czasem z przy różnych okazjach przez ratowników medycznych.

Nauczymy się zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej i potrenujemy ją na specjalnych manekinach, znanych jako fantomy (manekiny do ćwiczeń resuscytacyjnych). Nauczymy się też jak obsługiwać wszystkie przedmioty z apteczki, w tym defibrylator aed i opatrunki.

Wejdź na stronę twórcy - tam odnajdziesz masę ciekawych treści, które rozszerzą Twą wiedzę na opracowany tu atrakcyjny temat.

Nie zapomnijcie, poświęcenie paru godzin czasu i kilkunastu złotych w sklepie medycznym może uratować życie!

A po ciężkim dniu po wycieczce w góry czy spędzonym czasie w aucie, wykorzystaj aparaty do masażu.
21-11-30 15:01:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.