Idzie zima, czas na zmianę ogumienia

Na naszych jezdniach dochodzi do wielu kolizji. Często słyszy się, iż powodem było użycie procentów przez kierującego, zbyt wysoka prędkość jazdy, brawura. Wydarzają się również wypadki i to takie z poważnymi konsekwencjami spowodowane błędami konstrukcyjnymi auta albo jego elementów. Oczywiście musimy odpowiednio często robić przeglądy samochodu, reagować właściwie na wszystkie zapalające się diody na desce rozdzielczej, nie lekceważyć ostrzeżeń, jakie wysyła nam samochód.
Używajmy również markowych, dobrych części zamiennych, a wtedy będziemy mieli pewność, że dbamy o to, żeby nasz samochód był bezpieczny.

Inni czytali też

Zacznij tegoroczny sezon na rower

Okres letni w pełni. Wobec tego temperatury nas rozpieszczają. Podczas dnia, gdy upał spływa z nieba, z pomocą nadciągają lokalne kąpieliska. Za to wieczór to wytchnienie dla naszych zmęczonych organizmów. Dopiero, kiedy zniknie słońce wykazujemy ochotę na dłuższe wyjście na powietrze.


Bardzo ważne są sprawy podstawowe – czyli koła. Na przykład dobre opony Micheline świetnie się sprawdzą. Ważne jest, żebyśmy nie zapomnieli o tym, że w naszym klimacie przydają się tak opony ---tutaj sklep z oponami--- na lato jak też zimowe. Tak zwane całoroczne nie sprawdzają się w każdych warunkach, pamiętajmy o tym. Zwykle choćby opony Dębica można zakupić po okazyjnych cenach – dowiadujmy się w czasie lata czy czasem sklepy nie planują wyprzedaży, bo mogą się trafić nam naprawdę świetne egzemplarze za niewielkie pieniądze. Zdecydowanie lepiej opony na zimę zakupić latem, a letnie w okresie zimy. Oczywiście pod warunkiem, że mamy je gdzie przechować. Pamiętajmy również o właściwych felgach i o dopasowanych nakrętkach. Sposób zamocowania koła musi być bardzo bezpieczny, ponieważ jeśli odpadnie ono w czasie jazdy, nawet przy niewielkiej prędkości mogą grozić nam poważne konsekwencje. Zazwyczaj na przykład opony Yokohama, opony Barum (*link do sklepu*) czy inne markowe mają swój system montowania, więc upewnijmy się, że wszystko będzie wykonane odpowiednio.

Każdy samochód zasługuje na właściwe traktowanie. Musimy pamiętać o wymianie oleju, uzupełnianiu płynów, czyszczeniu klimatyzacji, umyjmy go raz na jakiś czas, a będzie nam służył długo i bez żadnych problemów. Nie oszczędzajmy na samochodzie. To oczywiste że opony BFGoodrich czy inne równie rozpoznawanej marki kosztują więcej, ale zdecydowanie warto wydać na nie paręset złotych więcej, aby mieć gwarancję, że nasz pojazd będzie bezpieczny. Zwróćmy na to dużą uwagę gdy samochodem przewozimy pociechy. Bezpieczeństwo jest zdecydowanie najistotniejsze. Nie oszczędzajmy na nim.
23-03-02 07:01:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.