Słodka terapia

miód
Miód to niebywały przysmak. Znany jest człowiekowi od dawien dawna, a mimo to wciąć może zadziwiać swoimi cudownymi właściwościami zdrowotnymi. Od niedawna w Polsce ukazują się wiadomości na temat nowej dziedziny medycyny alternatywnej, opartej właśnie na modzie. Apiterapia, gdyż tak właśnie nazywa się uzdrawianie miodem, notuje niezłą popularność w Polsce.

Apiterapia zasadnicza zasadza się na bezpośrednim leczeniu miodem. Chorującym na dolegliwości krążeniowe, oddechowe, żołądkowe i wydalnicze poleca się przyjmowanie miodu w znacznych ilościach codziennie.

Nie ociągaj się - jeżeli podoba Ci się nasz artykuł, to do zweryfikowania (http://m-med.wroclaw.pl/badanie-usg-oka/) są także podobne zagadnienia na stronie, która widnieje pod wskazanym linkiem.

Pacjentom, skarżącym się na choroby skóry i hemoroidy, zaleca się systematyczne okłady z tego słodkiego produktu.

Stosowane są także inne odmiany apiterapii. Jeden z typów tej medycyny niekonwencjonalnej opiera się na stosowaniu propolisu, czyli produktu ubocznego przy wytwarzaniu miodu. Według fachowców z tej dziedziny propolis wykazuje lecznicze właściwości dla cierpiących na czyraki, odleżyny oraz schorzenia gardła.

Apiterapia to również używanie pyłku kwiatowego, czyli rzeczy, z której pożyteczne pszczoły robią miód. Ta substancja ma znakomite właściwości lecznicze w przypadku wszelkich chorób.

W apiterapii używa się czasem mało znanych substancji. Jedną z nich jest mleczko pszczele, czyli ślina pszczół. Suplementy, które posiadają mleczko pszczele, używane są przy wielu typach chorób, między innymi przy dolegliwości wieku starczego.

Inni czytali też

Naturalne substancje na zdrowy organizm

herbatki ziołowe
Autor: Firma Jard sp z o.o.
Od najdawniejszych czasów ludzkość wykorzystywała rośliny, zioła i pozostałe naturalne preparaty w celach zdrowotnych. Dużo środków farmakologicznych bazuje na występujących w przyrodzie substancjach. Preparaty na bazie roślin mogą służyć wielu pożytecznym celom. Można je dostać w rozmaitych formach, albo własnoręcznie zebrać i przetworzyć. Nie można jednak zapominać by być ostrożnym.


Apiterapia to nie jedynie miód – w ten interesującej dziedzinie medycyny alternatywnej zastosowanie ma także…jad pszczół. Według znawców jad tych owadów wykazuje znaczne właściwości terapeutyczne w dolegliwościach reumatycznych oraz przy przyspieszaniu procesu zasklepiania się ran.

Nie trzeba już raczej więcej nikogo przekonywać, że miód jest genialnym produktem, który powinien figurować w jadłospisie każdej osoby, która pragnie zachować formę przez długie lata.
Autor: M.G.P.
20-05-08 07:14:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.