Wojna z mikrobami

szpital
Autor: Armstrong
Treści źródłowe: Armstrong
Nie można odszukać większego wroga człowieka niż zarazek. Te niewidoczne nieuzbrojonym okiem istoty posyłały i wciąż posyłają do grobu rzesze ludzi na całym świecie. W tej bitwie z człowiekiem zarazki mają silnego sojusznika – wirusy. Miłe jest to, że według wszelkich danych, ludzkość wojnę z bakteriami wygrywa. Punkt zwrotny w historii medycyny nastąpił ponad sto pięćdziesiąt temu, gdy po raz pierwszy ujrzano przez mikroskop szkodliwe zarazki. Później wymyślono preparaty odkażające, dezynfektory, medykamenty i inne efektywne bronie w dłoniach człowieka.

Znamy takie instrumenty, jak na przykład autoklawy medyczne, dzięki którym mogą normalnie funkcjonować szpitale. W tego gatunku maszynach odkażane są narzędzia lekarskie. W przeszłości nikt nie zwracał uwagi na kwestie higieny, dlatego zwyczajna rana potrafiła doprowadzić pacjenta do śmierci. Znaczny procent niewiast umierał podczas wydawania na świat dziecka, ponieważ środowisko rodzącej nie było sterylne.

Gabinet dentystyczny, fotel
Autor: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu
Bez takich przyrządów, jak np. autoklawy klasy b, nie mogą funkcjonować usługi w rodzaju gabinetu kosmetycznego. Nie każdy wie, że nawet na takich niepozornych instrumentach, jak obcinaczki do paznokci, mogą przenosić się niebezpieczne zarazki, które mogą powodować niemiłe schorzenia dermatologiczne - więcej urządzeń tu.

Kiedy kolejnym razem będziesz mówił, że teraźniejsze czasy są do kitu, zatrzymaj się na chwilę i przemyśl to sobie jeszcze raz. Czy dzisiejszy świat, w którym istnieją dezynfektory, antybiotyki i środki odkażające jest taki straszny? Pomyśl sobie, że teleportujesz się do Średniowiecza. Twoja przeciętna długość życia jest o 50 procent krótsza niż obecnie. Niewielkie przeziębienie może spowodować twój zgon. Niewielkie skaleczenie, do którego przejdą zarazki, potrafi zabić nawet najbardziej silnego mężczyznę.

Czy chcesz przestudiować opisywany temat nieco dokładniej? Zobacz zatem ten odnośnik - więcej znajdziesz tu (https://www.f2seeds.pl/pl/p/Afghan-Kush-Feminise/320). Te materiały też są użyteczne.

Szalejące plagi chorób dziesiątkują całe miasta. Czy po poznaniu tych faktów wciąż utrzymujesz, że żyjesz w strasznym czasie?
Treści źródłowe:
22-01-11 07:01:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.