Najpopularniejsze języki obce

W dzisiejszym świecie niełatwo sobie poradzić bez przyzwoitej znajomości przynajmniej jednego języka z innego państwa. Wie o tym każdy, kto regularnie sprawdza anonse o pracy bądź kiedykolwiek brał udział w rozmowie kwalifikacyjnej. To nic dziwnego, wszakże w ostatnich dekadach świat się skurczył, a jego naczelnym sposobem kontaktowania stał się angielski.

szkola
Treści źródłowe: flickr.com
Każde relacje międzynarodowe – gospodarcze, prywatne, podróżnicze, dyplomatyczne – można nawiązywać porozumiewając się angielszczyzną. Osoby w średnim wieku, które chodziły do szkoły w okresie peerelowskiej są poszkodowane, gdyż w tamtym okresie dogłębnie nauczano tylko języka rosyjskiego, nie uczono języka „obszarników”. A teraz młodzi ludzie są uczeni tego języka już od najmłodszych lat.

Niezła znajomość angielskiego jest wymagana do otrzymania dyplomu szkoły wyższej. Jeżeli chcesz mówić tym globalnym językiem, poszukaj dobrej szkoły językowej, do której można się zapisać w każdej chwili. Do wyszukiwarki internetowej wklej sformułowanie angielski w Gdyni.

Umiejętności lingwistyczne, o ile nie są w codziennym użyciu i doskonaleniu, umieją szybko zaniknąć. Jeśli przez lata nie miałeś żadnego kontaktu z językiem rosyjskim, to wiele słów i zasad zapomnisz. Warto ćwiczyć swoje umiejętności.

Najlepiej oczywiście udać się do Rosji i porozmawiać z rdzennymi Rosjanami, zwykle jednak nikt nie posiada na to czasu ani środków. Zatem powinno się poszukać szkoły językowej, która wykłada zajęcia z mowy Puszkina. Do Google wstaw słowa rosyjski w Gdyni.

Inni czytali też

Aktywność w czterech kątach?

boks
Treści źródłowe: www.morguefile.com
Wszyscy dążymy do dobrego samopoczucia i szczupłej sylwetki. Gdy jesteśmy wypełnieni energią, potrafimy dobrze funkcjonować w codziennym życiu, jesteśmy szczęśliwi i łatwiej stawiamy czoło spotykającym nas zdarzeniom. Kluczem do sukcesu jest systematyczne uprawianie sportu, jednak nie rzadko zdarza się, że szybko rezygnujemy z raz podjętego wysiłku. Najkorzystniej wybrać taki rodzaj aktywności fizycznej, który będzie nam dawał przyjemność.


RFN to najzamożniejsza gospodarka w Unii Europejskiej i trzecia na globie, zatem biegła umiejętność porozumiewania się w języku Goethego jest ważna w współczesnych relacjach gospodarczych. W wielu przedsiębiorstwach potrzebne są osoby, które poznały 2 języki zagraniczne.

Poleca się poznać od podstaw bądź podszlifować zdobyte już umiejętności w niemieckim. Do Google wpisz „nauka niemieckiego w Gdyni”.
Treści źródłowe: germanicus.pl
Autor: S.S.
18-07-12 10:40:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.