Nerwica – nowa choroba cywilizacyjna

ból
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Każda epoka w dziejach świata odbiła swoje piętno nie tylko w rozwoju cywilizacyjnym i postępie gospodarczym ale również miała ogromny wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną ludności. Epidemie oraz plagi związane z brakiem higieny i brakiem znajomości medycyny ustąpiły miejsca nowym chorobom cywilizacyjnym takim jak nerwice, zaburzenia łaknienia czy chorobom układu krążeniowego.

Co to jest nerwica?

Ogromny pośpiech, ciągły stres, zbyt duża ilość obowiązków i nadmierne ambicje w jakie wpędza nas środowisko lub my sami skutkują tym, że oduczamy się odpoczywać i nie poświęcamy sobie dostatecznie dużo uwagi. Zapominamy o tym, że nasz organizm nie jest bezduszną maszyną i ma swoje potrzeby, o których zapominanie przez dłuższy czas może skutkować bardzo poważną chorobą taką jak nerwica.

Jeśli jesteś zdania, że chcesz odszukać analogiczne informacje, to zobacz wskazówki (www.klinika-akme.pl/) - to nieco inny punkt widzenia, jednak również jest godny uwagi.

Nerwicą nazywamy zaburzenia psychiczne oraz emocjonalne o różnym stopniu nasilenia, które skutkują problemami z odnajdywaniem się w społeczeństwie i nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich. Choroba może rozpocząć się od zaburzeń snu, ciągłego poczucia strachu, poddenerwowania i wzrastać na sile w różnych okresach życia. Bardzo poważnymi skutkami nierozpoznanej i nieleczonej nerwicy mogą być silne epizody lękowe, fobie, stany depresyjne, które mogą prowadzić do chorób takich jak schizofrenia czy nawet do samobójstw.

Jak zaobserwować nerwicę?

Inni czytali też

Jak przezwyciężyć lęk społeczny

Przed wizytą sprawdź lekarza!
Treści źródłowe: bc-injury-law.com
Lęk przed wykpieniem, krytyka ze strony innych, słabość, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych - to niektóre z objawów lęku społecznego. Może on przybierać różne formy, inną dynamikę i siłę, w zależności od cech jednostki. Osoba nieśmiała bywa przeważnie zakłopotana i czujna w kontaktach z innymi, a jej działania cechują się wiecznym lękiem i wycofaniem.


Pierwszym krokiem do rozpoznania nerwicy jest nie lekceważenie pierwszych jej objawów, takich jak nieustające poddenerwowanie, zaniżone poczucie własnej wartości, zmienność nastrojów czy wybuchy złości. Jeżeli wciąż mamy wrażenie niespełnienia i niezadowolenia a przy tym nie potrafimy chociaż na krótką chwilę odizolować się od sytuacji stresowych w pracy czy w życiu osobistym to może być to początkowy sygnał ostrzegawczy nerwicy. Leniwe chwile z książką i odpoczynek przy muzyce – czyli jak odpędzić od siebie nerwicę

Jeżeli coraz częściej łapiemy się na tym, że praca i problemy przerastają nas do tego stopnia, że przestajemy zauważać przyjemne momenty życia to czas aby wziąć głęboki oddech i przewartościować priorytety w naszym życiu. Najważniejszym jest, aby nauczyć się odpoczywać i relaksować przez słuchanie muzyki, czytanie ulubionej książki, naukę tańca czy pisanie wierszy. Odpoczynek i nabieranie dystansu jest niezbędnym aspektem naszej egzystencji, tak samo ważnym jak nasza praca czy rodzina. Nie zapominajmy o tym, że rozgrzebywanie i ciągłe skupianie się na kłopotach nie rozwiąże ich. Często to my sami powiększamy je do zbyt dużych rozmiarów nie dbając o naszą psychikę. Nie dopuśćmy do tego, aby nerwica odebrała nam radość z życia i doprowadziła nas do obłędu. nerwica - dowiedz się więcej o leczeniu nerwic -
Treści źródłowe: nowafarmacja.com.pl
Autor: S.D.
19-05-10 07:02:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.