Dbaj o kondycję w domu

Gdy mamy własny dom świetnym pomysłem jest urządzenie w nim niewielkiej siłowni. Zazwyczaj mamy jakieś pomieszczenie, z którym nie mamy pojęcia co zrobić, w jaki sposób je zagospodarować. Ustawienie tam maszyn do ćwiczeń jest najlepszym pomysłem. Zwłaszcza gdy zależy nam na utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia, a wizja ćwiczenia w gronie innych osób jest dla nas wielce nieprzyjemna. Wtedy ćwiczenia we własnym mieszkaniu są wyjściem.
ćwiczący mężczyzna
Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
By jak najlepiej wyposażyć domową siłownię, wyszukać dobrej klasy sprzęt, warto odwiedzić profesjonalny sklep sportowy. Dobry sprzedawca z pewnością doradzi nam na co zwracać uwagę. W szczególności kiedy już zdecydowaliśmy czy chcemy ćwiczyć tylko konkretne partie mięśni, czy może potrzebny będzie sprzęt do budowania wytrzymałości. Sprzęt do siłowni niestety nie należy do najtańszych, lecz jeżeli dobrze zaplanujemy całe wyposażenie na pewno nie wydamy gigantycznego majątku. Nie kupujmy najtańszego sprzętu, warto wydać na początek trochę więcej na maszyny lepszej jakości. Będziemy przez to mieli pewność, że wystarczą na długi czas i nie trzeba będzie wymieniać ich już po roku. Wyposażenie siłowni zajmuje trochę czasu. Dobrze jest porównać oferty paru sklepów i zdecydować się na tę, która będzie najkorzystniejsza. Pytajmy o rabaty – wiele sklepów chętnie ich udziela, szczególnie kiedy kupujemy więcej niż jeden sprzęt (np. ławki treningowe, atlasy treningowe i hantle).

Co trzeba mieć? Na pierwszym miejscu jest atlas do ćwiczeń. Wielu z nas atlas kojarzy się tylko z ćwiczeniem rąk, a ma on jeszcze kilka funkcji. Można rozwijać na nim mięśnie nóg, możemy również mięśnie grzbietu i brzucha. Wystarczy tylko poszukać w Internecie – odnajdziemy wiele ćwiczeń do wykonania na takim przyrządzie. Są naturalnie różne atlasy treningowe. Popytajmy sprzedawcy w sklepie, który poleciłby nam zwracając uwagę na ilość przestrzeni jaką mamy, koszty i naturalnie nasze plany treningowe. Na uwagę zasługują także ławki treningowe, np. . Również pozwalają na ćwiczenia różnych grup mięśni. Głównie dostosowane są do budowania mięśni brzucha i grzbietu, lecz wykorzystuje się je też do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej przy użyciu hantli. Ławka nie zajmuje wiele przestrzeni, a w razie potrzeby zawsze możemy ją złożyć i postawić gdzieś w kącie. Dobrze jest też mieć w siłowni zestaw hantli, może bieżnię – jeżeli nie chcemy trenować biegania na wolnym powietrzu, albo orbitreka. Pomyślmy w jaki sposób chcemy pracować nad formą i wówczas zaplanujmy zakupy.

Warto zadbać o zdrowie i formę fizyczną, a domowa siłownia wyciąg na siłownie na pewno nam w tym pomoże. Nie wahajmy się więc urządzić jej w domu, jeżeli tylko posiadamy chociaż jedno puste pomieszczenie.


Inni czytali też

Jak skutecznie zwalczyć stres

Narty biegowe, biegówki
Autor: ZnaneNieznane.pl
Treści źródłowe: ZnaneNieznane.pl
W dzisiejszych czasach stres i wszędobylska komputeryzacja znacznie wpływa na tryb życia. Ponieważ z oczywistych powodów nie można cofnąć się w czasie, cudownym pomysłem na zadbanie o własne zdrowie i kondycję jest regularne i niezbyt intensywne, ale przynoszące przyjemność ćwiczenia.
23-06-20 08:01:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.