Wyrusz po przygody w aucie

Pragnieniem prawie każdego miłośników czterech kółek jest poszusować bardzo szybkim samochodem. Adrenalina, emocje, brawura – te doznania potrafią silnie pociągać. Kto nie marzy pędzić nowym Lamborghini Aventador, wspaniałym pojazdem, który w parę sekund rozpędza się do 100km/h, choć to tylko początek przyjemności jaką daje dynamiczna jazda blisko 300 km/h.
samochód terenowy
Autor: TATA
Treści źródłowe: Marubeni Motors Poland
Jeśli nie brak fanów ostrej jazdy, to czy można poznać innych? Jak życie pokazuje fani szybkości często sięgają za ścigacze lub dla rozrywki wybierają się na jazdę po bezdrożach. Znamy też osoby, które zamiast formuły, preferują wozy terenowe. Wielodniowe eskapady w surowych warunkach mogą przynieść satysfakcję, stać się niezłym wyzwaniem oraz umożliwiają oderwanie od codziennych zajęć.

Taka forma spędzenia przygody jest raczej bardziej interesująca, jeśli dodatkowo zorganizuje się na nią grupa znajomych. O jakich rzeczach musimy pamiętać? Opłaca się wziąć żywność, jakieś medykamenty, ubrania do przebrania oraz przynajmniej dwa auta. Pojazdy lepiej aby były zaopatrzone w kanistry z paliwem, holownik oraz dobre opony 4x4, najlepiej mieć więcej niż jedno koło zapasowe.

Inni czytali też

Zanim zaczniesz remont

remont
Autor: Dekoral
Treści źródłowe: Dekoral
Przy teraźniejszej sytuacji ekonomicznej coraz ciężej decydujemy się na kupno nowego mieszkania. Zmartwieni wolimy żyć skromniej i nie podejmować obciążających domowy budżet zobowiązań finansowych. Banki również mniej łaskawie patrzą na pożyczkobiorców, którzy chcieliby wziąć 30-letni kredyt. Nie jest to taki problem duży wielki jeśli mamy dach nad głową, inna sprawa, gdy zamierzamy się iść na swoje, nie jest to takie łatwe do wykonania.


Obecnie dużo Jeepów to auta z napędem na dwie osie o wystarczające mocy silnika.

Chcesz dowiedzieć się coś podobnie interesującego? Super, ta strona www plexa mleczna z pewnością okaże się dla Ciebie wartościowa, gdyż przeczytasz tam dużo podobnych danych.

Niestety nie brakuje też tanich SUVów, które z zewnątrz pięknie się prezentują, ale ich użyteczność w terenie do niczego się nie nadają. Często taki "uterenowiony" samochód posiada napęd na jedną oś, dosyć niskie zawieszenie i nadaje się najwyżej do komfortowego pokonywania dziur na drodze. Dobre samochody terenowe nie należą do tanich. Podobnie części nie są niskie. Nawet opony do SUV startują od około 450 zł za sztukę. Oczywiście są tutaj różne rodzaje opon np. całoroczne – najmniej polecane, sezonowe przeznaczone na asfalt, z bieżnikiem do jazdy w plenerze po sypkim podłożu… Jednym słowem mówiąc sprawy techniczne są mocniej skomplikowane niż przy autach osobowych.

Porównując opony do takich aut, mamy duży wybór. Ceny zakupu mocno się wahają w zależności od producenta, właściwości itd. Mamy pewną ciekawostkę – ile mogą kosztować, podobnego rozmiaru opony do traktora? Potrafią to być wielkie opony, jednak nie są przeznaczone do szybkiej jazdy, a budowa jest dosyć prosta. Jak pokazują portale, ceny przednich opon są zbliżone, a nowe duże mogą kosztować aż 4000 zł za sztukę!
19-04-04 07:20:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.