Jakie wskaźniki oceny pracownika wybrać?

Oceny okresowe pracowników to teraz popularny sposób sprawdzania ich kompetencji, lecz także oceny tego jakie właściwości pracowników są wartościowe na określonym stanowisku. Jak pokazują badania tylko nieco ponad 10% makro przedsiębiorstw i korporacji nie korzysta z tego typu metod kontroli.
Praca, biznesmen
Autor: www.s-lab.pl
Treści źródłowe: www.s-lab.pl
Na przestrzeni minionych lat utworzono kilka głównych kierunków, które pozwalają na właściwą ocenę, a wśród nich różnorakie kryteria. Te są komponowane bezpośrednio w każdym przedsiębiorstwie. Bierze się bowiem pod uwagę jej indywidualne potrzeby i wymagania. Oceny okresowe pracowników zezwalają oczywiście na poprawę stanu w organizacji. Wylicza się kilka metod ocen tego typu a wśród nich zazwyczaj stosowaną jest ocena 360 stopni. Dzięki niej ocena pracownika weryfikowana jest poprzez rozmowy nie tylko z badanym pracownikiem, ale także jego środowiskiem zawodowym.

Jeśli zaciekawił Cię tego typu tekst, zobacz dodatkowe informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam jaki oczyszczacz powietrza, znajdziesz tutaj analogiczne wiadomości.

Tutaj głównie sięga się po komentarz przełożonych, kolegów czy nawet klientów, z jakimi podwładny miał do czynienia.

Inni czytali też

Metody oceniania okresowego pracownika

Mocne wejście Twojej firmy
Autor: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu
Oceny okresowe pracowników to dziś popularny sposób sprawdzania ich umiejętności, ale też weryfikacji tego jakie właściwości pracowników są pożądane na danym stanowisku. Jak wynika z badań tylko trochę ponad 10% dużych przedsiębiorstw oraz korporacji nie korzysta z tego rodzaju metod kontroli.


Następnym sposobem, aby ocena pracownika przebiegła sprawnie jest ocena 180 stopni. Jest ona łudząco podobna do tej opisywanej wyżej, rozróżnia się głównie wykluczeniem w nagromadzaniu opinii klientów oraz przełożonego. Tu często wiedzę o podwładnym kompletuje się poprzez wywiady ze współpracownikami a także głównym szefem.


Ocena pracownika jest także możliwa dzięki metodzie jaką jest technika wydarzeń krytycznych. Tutaj kompletuje się dane na temat powodzeń oraz potknięć ocenianego w określonym czasie. Dzięki temu przełożony ma dobry obraz (paul gauguin reprodukcje) całkowitych poczynań podwładnego. To z której metody korzysta określone przedsiębiorstwo zależy od zakresu działania i zapotrzebowania w konkretnym momencie. Najczęściej taka ocena pracownika robiona jest raz do roku i szczególnie od jej rozstrzygnięcia zależy gratyfikacja czy kariera danego podwładnego. Wyniki ocen pozwalają też na ich weryfikację. Te dane pozwalają podjąć dobre decyzje o przydzieleniu na przykład dodatkowych szkoleń.
20-05-21 07:14:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.