Program lojalnościowy – efektywne wsparcie sprzedaży

Dobrze opracowane programy lojalnościowe mogą stanowić znakomitą platformę komunikacyjną z grupą ważnych klientów, w przypadku której wymiana zdobywanych przez klientów punktów na określone towary stanowi rodzaj dialogu. To, że klienci mogą wymienić zebrane punkty na nagrody, stanowi w wielu wypadkach bardzo istotny element w ich rekrutacji i z reguły jest dominującym elementem dialogu.
Program lojalnościowy
Treści źródłowe: www.spiceupyourblog.com
Z czasem dialog można uzupełniać o inne, wartościowe dla firmy, elementy stanowiące dla niej realne wsparcie sprzedaży. Dla firmy, która tego typu program wciela w życie, katalog z nagrodami bywa doskonałym narzędziem (zobacz frez faba) powiadamiania klientów o firmie oraz o jej ofercie. W takim dialogu najistotniejszy i często najtrudniejszy jest początek dialogu, w czym rzecz jasna znakomicie może pomóc dobrze „skrojony” program lojalnościowy, który może wywołać pozytywną reakcję klienta. Jeśli to się uda, ważne jest, aby na tym dialogu z klientem nie kończyć, tyko go działać dalej poprzez dodawanie nowych aspektów i wątków. Realizowanie składanych w ten sposób obietnic decyduje o tym, czy firma będzie wiarygodna w oczach klientów. Konstrukcja programu powinna umożliwiać jego ewolucję tak, aby dialog stawał się jak najbardziej efektywny, a lojalność klientów w stosunku do firmy stawała się dla nich czymś oczywistym, wręcz niezauważalnym.

Ewolucja programu powinna z grubsza przebiegać w następujących etapach: elementy transakcyjne, które mają rozpocząć i uaktywnić relację, baza klientów podlega segmentacji i stanowi źródło wiedzy dla firmy, tworzenie indywidualnych komunikatów do poszczególnych segmentów, bodźce komunikacyjne są wzmacniane poprzez stałą intensyfikację działań niestandardowych.

Program lojalnościowy może być tez idealnym narzędziem dla przedstawicieli handlowych, którzy mogą stosować go do nawiązywania bezpośrednich relacji z klientami. W przypadku jeśli dystrybucja firmy działa na poziomie hurtowni, program tprogram - proces p2pzaju może również z z powodzeniem spełniać funkcje monitorowania sprzedaży detalicznej.


Inni czytali też

Co zrobić, aby sprawnie zarządzać firmą?

WD SmartWare 1.3
Autor: Tabasco PR
Treści źródłowe: Tabasco PR
Istotną kwestią przy wyborze odpowiedniego systemu jest sprecyzowanie celów firmy oraz jej kierunków biznesowych. Aby je wyznaczyć, potrzebna jest znajomość mocnych stron przedsiębiorstwa i jego słabszych punktów. Ważną kwestią jest również znajomość rynku i skali zapotrzebowania na daną usługę lub produkt. Specjalistyczne oprogramowania dla firm, wspomagają ich działanie i podnoszą konkurencyjność na rynku. Z tego względu warto się zastanowić, jaki system dla firm jest korzystny dla naszej działalności.
Treści źródłowe: Firma Profill
21-06-15 07:38:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.