Opony i standardy

Kupując opony do samochodów cięższych i większych, trzeba stosować się do poleceń fachowców, którzy wiedzą jak do każdego pojazdu dostosować najbardziej korzystne opony. Niezwykle istotne w doborze są opony ciężarowe, które muszą realizować kilka szczególnie ważnych czynników.
Głównie muszą dawać wyjątkowo dobrą przyczepność, jaka umożliwi przy maksymalnym obciążeniu i niesamowicie trudnej nawierzchni, zapewnić stabilność na drodze, aby w ten sposób kierowca miał możliwość bez trudu podróżować.

Również opony ciężarowe powinny być wytrzymałe na ciągłą pracę przez sporo godzin, a więc nie mogą się za bardzo nagrzewać, by w ten sposób nie ulegały zbyt dużej eksploatacji. Opony ciężarowe szczególnie muszą być odporne, co jest niezwykle istotne, biorąc pod uwagę fakt, że pojazdy ciężarowe są niezwykle ciężkie, a do tego przewożą często nawet kilkutonowe ładunki, a więc praca opon jest zdecydowanie bardziej obciążona, a muszą one zapewnić wysokie bezpieczeństwo na drodze.

Tak samo ważne w przypadku samochodów osobowych, są opony do SUV
Porsche Cayenne
Autor: order_242
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
. Są to pojazdy, które w dziale samochodów osobowych, posiadają bardzo duże wymiary i są zdecydowanie cięższe od typowych osobówek. Muszą one więc posiadać zdecydowanie szerszą średnicę i większy rozmiar, aby gwarantowały one dobrą przyczepność i komfort jazdy, ale także żeby w żadne sposób nie przekładały się nieodpowiednio na prędkość jazdy. W tym przypadku opony do SUV, również są narażone na dużą eksploatację, dlatego wykonane powinny być z materiału odpornego na różne nawierzchnie, a także powinny zawierać niezbędnej średnicy bieżnik, aby wyrzucały one wszystkie niepożądane elementy spod kół.

Niezwykle istotne, o ile nie najważniejsze są opony do pojazdów przemysłowych, jak przykładowo kombajn, czy traktor. Opony do traktora, posiadają zdecydowanie najbardziej niestandardową konstrukcję, bo przeznaczone one są przede wszystkim do pracy na ciężkim, grząskim, a także kamienistym terenie. Jak wiadomo traktor, jest pojazdem który stosuje się praktycznie do każdego rodzaju zadań, dlatego opony do traktora muszą być wykonane idealnie pod każdym względem, aby w ten sposób mieć okazję w stu procentach wykorzystywać moc tego pojazdu. Szczególnie od tylnych opon traktora wymaga się, aby radziły sobie we wszystkich warunkach i na rozmaitej nawierzchni, dlatego ich produkcja jest bardzo skomplikowana, ale spełnia wszelkie wymagania.
19-03-22 07:19:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.