Niebawem kończysz liceum? Zorientuj się, o jakim kierunku warto jest pomyśleć

Zakończenie liceum to zarazem zamknięcie jednego rozdziału w życiu młodego człowieka i początek nowego. Jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed większością absolwentów szkół średnich, jest wybór odpowiedniego kierunku studiów. Poza osobistymi preferencjami, jakie są naturalnie niesłychanie istotne, dobrze jest zorientować się w rynku, aby później nie mieć problemu ze znalezieniem pracy. Które kierunki powinno się mieć w szczególności na uwadze?
Studenci
Autor: Julie Lindsay
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jednym z wyjątkowo popularnych kierunków pośród młodych ludzi jest komunikacja społeczna. To droga stworzona dla humanistów, którzy chcą spełniać się w zawodzie dziennikarza radiowego, prasowego czy telewizyjnego bądź pracować w agencji reklamowej. Jeśli będziesz dobry i zaczniesz rozglądać się za praktykami już w czasie studiów, masz możliwość zostać zatrudniony na etat jeszcze nim będziesz bronić dyplom. Będzie to niewątpliwie ciekawa i pełna wyzwań praca, do jakiej będziesz chodzić z przyjemnością. Każdy dzień przyniesie nowe doświadczenia oraz niewątpliwie nie ominą cię ogromne sukcesy, gdy tylko wykażesz, na jak dużo cię stać. Komunikację społeczną to studia dostępne na większości uniwersytetów we wszystkich miastach, więc nie powinieneś mieć problemu z dostaniem się na jeden z nich, jeżeli tylko na odpowiednim poziomie napiszesz maturę. Drugim wartym uwagi kierunkiem jest grafika komputerowa Studia koncentrują się przede wszystkim na przekazaniu wiedzy odnoszącej się do technik wizualizacyjnych oraz projektowych, programów graficznych czy zdolności poruszania się w nich, jak również na poszerzaniu kompetencji praktycznych w połączeniu z rozwijaniem kreatywności. Kreatywność to bowiem jedna ze szczególnie pożądanych cech wśród osób, jakie chciałyby obracać się w tej branży i np. projektować strony internetowe lub tworzyć nowe logotypy dla sprawdzonych firm. Należy również sprawnie poruszać się w różnego jaki aplikacjach, które pozwalają pokazać rodzące się w głowie idee. Jakie stanowisko może pełnić absolwent grafiki komputerowej? Nade wszystko może starać się o zatrudnienie jako grafik komputerowy, ale nie tylko. Może pomyśleć nad pomysłem pracy jako specjalista ds. multimediów lub głębiej wejść w świat aplikacji internetowych i połączyć ich projektowanie wraz z programowaniem. Jeżeli w takim razie i rozmyślasz, jaką drogę życiową obrać, musisz mieć na względzie powyższe kierunki studiów.


Inni czytali też

Zawód fizjoterapeuty coraz częściej poszukiwana

masaż
Autor: Piotr Drabik
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W ostatnich latach w Polsce dużą popularność zdobył zawód fizjoterapeuty. Profesja ta wiąże się przede wszystkim z pojęciem rehabilitacji medycznej. Specjaliści tego typu dysponują rozmaitymi elementami i technikami, dzięki którym mogą przywrócić chorych do dobrej formy i pełnej sprawności. W skład rehabilitacji wchodzi dużo różnego rodzaju działań z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi.
15-07-15 13:47:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.