Na naukę obcego języka nigdy nie jest za późno


Nie każdy może zostać poliglotą, lecz poznanie chociażby jednego języka obcego, to w dzisiejszych czasach konieczność. Rzeczywistość narzuca nam nowe wyzwania, a jednym z nich jest właśnie umiejętność porozumiewania się w języku obcym.
Łatwo zauważyć panującą na świecie modę na naukę obcej mowy, głównie języka angielskiego. W końcu doczekaliśmy się chwili w której już maluchy chłoną materiał w języku angielskim czy niemieckim.
Znajomość języków obcych wyraźnie podnosi nasze kwalifikacje.
nauczycielka angielskiego
Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W anonsach na temat pracy bardzo często jako jeden z wymogów wymieniana jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Zwykle jest to język angielski, który jest najczęściej używany w kontaktach międzynarodowych, a przede wszystkim zaś jest językiem biznesu. Nie odkładajmy więc nauki na później. Musimy tylko uświadomić sobie potrzebę nauki języków obcych i podjąć wyzwanie. Tylko co należy uczynić by nauka była owocna i można było zauważyć szybkie postępy? Jeżeli zaczynamy przyswojenie materiału w późniejszym okresie życia, fakt – może być nam trochę „pod górkę”. Najmłodsze pokolenie ma bowiem czas na stopniowe pogłębianie wiedzy, początkowo zasadniczo w formie zabawy. Dzieci, młodzież mogą zdecydować się na dodatkowe godziny w szkole językowej, które pomogą im w przyswojeniu materiału.


Inni czytali też

Firma Księgowi i Doradcy - rzetelne biuro rachunkowe w Zawierciu

księgowość
Wielu przedsiębiorców, zarówno tych zaczynających działalność jaki i posiadających kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu firmy, rozważa czy opłaca się korzystać z usług oferowanych przez .
Języki obce online
Treści źródłowe: www.lingtown.pl

My za to, świadomi uciekającego czasu, chcielibyśmy w jak najszybszym tempie dobrze poznać przynajmniej jeden język zachodni. Nie ma problemu - trzeba zwyczajnie się zrelaksować, pomyśleć o swoim zamierzeniu, by za chwilę na spokojnie pomyśleć nad wyborem szkoły i metodą nauczania. A jest ich sporo. W Gdyni znajdziemy wiele szkół językowych, które posiadają swoje strony w internecie. Wystarczy, że wpiszemy w przeglądarce interesującą nas frazę np. : kursy angielskiego w Gdyni lub szkoła językowa, a ujrzymy długą listę ofert. Niektóre ze szkół mają już renomę i oferują najwyższe standardy nauczania.
Pamiętajmy więc: w chwilach gdy zostaniemy postawieni "pod ścianą" np. z powodów zawodowych - nie narzekajmy na politykę firmy. Podejmijmy to wyzwanie, a w niedługim czasie będzie nam dane się przekonać jak ciekawe i wzbogacające może być to zajęcie.
18-07-10 07:11:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.