Z jakich powodów elektroniczne papierosy zyskały tak dużą popularność, w jaki sposób one funkcjonują.

Tytoń jest jednym z największych nałogów ludzkości, chociaż środowiska lekarskie od wielu lat twierdzą, że palenie go jest bardzo szkodliwe. Faktycznie wieloletnie badania potwierdziły bezpośrednie związki palenia z rozmaitymi chorobami płuc i innych narządów, nawet z nowotworami.

A wszystko przez to, że podczas palenia tytoniu zaczynają się wydzielać dziesiątki rozmaitych substancji chemicznych, czasami mocno trujących, i przez płuca przenikają one do organizmów palących przyczyniając się tam do dużych spustoszeń. Kolejną sprawą będzie nikotyna, jest ona silnie uzależniająca i dlatego też palaczom tak trudno jest czasami skończyć z nałogiem.

elektroniczny papieros
Autor: Lindsay Fox
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W większości krajów dotykać zaczęły spore ograniczenia, od zakazu palenia w publicznych miejscach aż po coraz większe zwiększanie cen papierosów. Z tego też powodu w ciągu ostatnich lat wymyślono wiele pomysłów, żeby ludzie rzucający palenie mogli w jakiś sposób poradzić sobie z nikotynowym głodem. Dopiero jeden z ostatnich, to znaczy e papierosy przyjął się na dobre, i dzięki niemu duża liczba nałogowych palaczy zaczęła się odwracać od typowego tytoniu.

Inni czytali też

E-papieros – niemożliwy wynalazek

Autor: QST Marketing Group z Wrocławia
Elektroniczny papieros to jeden z bardziej interesujących pomysłów ubiegłego stulecia. Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu twórca e-papierosa mógłby zostać uznany za wariata, w dzisiejszych czasach jego pomysł cieszy się popularnością. Na czym polega nowatorstwo tego odkrycia? Przede wszystkim na większej liczbie korzyści, niż strat.


Zasada funkcjonowania tego typu papierosów naprawdę jest prosta. W niedużym urządzeniu przypominającym normalnego papierosa jest podgrzewany specjalny płyn, który zawiera w sobie nikotynę. Obłok pary wdychany jest następnie przez palacza, ale ogromną zaletą takiego rozwiązania będzie to, że w tych oparach praktycznie nie występują żadne szkodliwe związki.

papierosy, palenie
Autor: Daniel Kruczynski
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Także konstrukcja papierosów jest prosta, urządzenie najczęściej zawiera niewielki zbiornik z płynem, rurkę do palenia, a do wytwarzania pary i podgrzewania najlepszy clearomizer . Aktualnie kupić je można w dużej ilości miejsc. W praktycznie każdej galerii handlowej powinno się znajdować co najmniej jedno stoisko z tego typu produktami, a jeżeli komuś się nie chce daleko jeździć, to dobrym wyborem może być dla niego e papierosy sklep internetowy. Można w takich sklepach kupić zarówno papierosy elektroniczne, jak również bardzo dużą ilość liqiudów o różnych smakach i sporo przydanych akcesoriów- sprawdź przykładowo
18-06-22 05:46:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.