Ochrona danych osobowych i organizowanie różnych konkursów: co to ma aktualnie ze sobą wspólnego?

Od 1997 roku już obowiązuje obecnie w kraju ustawa o ochronie danych osobowych. Zgodnie z tą ustawą zostało zrealizowane nowe stanowisko w administracji państwowej – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.


dcn.pl/s41_administrowanie_rejestracja_giodo
Autor: nexa.center
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Generalny Inspektor Danych Osobowych trudni się zbieraniem i prowadzeniem zbioru danych osobowych. Wprowadzony do obiegu za pośrednictwem GIODO zbiór ma funkcję ogólnokrajową. Rejestracja bazy w GIODO - klikaj - to dział spoczywający na dużej grupie podmiotów którzy będą zajmowali się przetwarzaniem danych osobowych. Przeprowadzana rejestracja bazy w GIODO spoczywa więc między innymi na osobach prawnych, które w związku z realizowanymi przez siebie obowiązkami przetwarzają dane osobowe. GIODO ma niezwykle potężne kompetencje. Ma prawo tak naprawdę do skontrolowania czy dane są przetwarzane zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami prawa. Do kompetencji GIODO należy także wydawanie opinii w sprawie ustaw, które przygotował sejm lub konkretne ministerstwa.

Od kilku już lat jednym ze sposobów na wypromowanie przedmiotów i usług są promocje. Organizacja konkursów (przenieś mnie do strony) może pozostać obecnie zlecona konkretnej agencji reklamowej. Organizacja konkursów to obecnie jeden z nieprawdopodobnie skutecznych pomysłów na powiększenie sprzedaży. Nie ma się więc co dziwić, że działalność agencji które mają w swojej ofercie tego typu usługi napotyka się z potężnym zainteresowaniem- przekonaj się: http://www.dcn.pl/s9_loterie_konkursy_programy_lojalnosciowe. Decydując się na organizowanie konkursu, nawet tego typu, który odbędzie się w Internecie, można mieć na uwadze, że powiązane to jest z koniecznością jego zarejestrowania w GIODO.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.