Ochrona danych osobowych i organizowanie różnych konkursów: co to ma aktualnie ze sobą wspólnego?

Od 1997 roku już obowiązuje obecnie w kraju ustawa o ochronie danych osobowych. Zgodnie z tą ustawą zostało zrealizowane nowe stanowisko w administracji państwowej – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.


Generalny Inspektor Danych Osobowych trudni się zbieraniem i prowadzeniem zbioru danych osobowych. Wprowadzony do obiegu za pośrednictwem GIODO zbiór ma funkcję ogólnokrajową. Rejestracja bazy w GIODO - klikaj - to dział spoczywający na dużej grupie podmiotów którzy będą zajmowali się przetwarzaniem danych osobowych. Przeprowadzana rejestracja bazy w GIODO spoczywa więc między innymi na osobach prawnych, które w związku z realizowanymi przez siebie obowiązkami przetwarzają dane osobowe. GIODO ma niezwykle potężne kompetencje. Ma prawo tak naprawdę do skontrolowania czy dane są przetwarzane zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami prawa. Do kompetencji GIODO należy także wydawanie opinii w sprawie ustaw, które przygotował sejm lub konkretne ministerstwa.

Od kilku już lat jednym ze sposobów na wypromowanie przedmiotów i usług są promocje. Organizacja konkursów (przenieś mnie do strony) może pozostać obecnie zlecona konkretnej agencji reklamowej. Organizacja konkursów to obecnie jeden z nieprawdopodobnie skutecznych pomysłów na powiększenie sprzedaży. Nie ma się więc co dziwić, że działalność agencji które mają w swojej ofercie tego typu usługi napotyka się z potężnym zainteresowaniem- przekonaj się: . Decydując się na organizowanie konkursu, nawet tego typu, który odbędzie się w Internecie, można mieć na uwadze, że powiązane to jest z koniecznością jego zarejestrowania w GIODO.


dokumenty, dane
Autor: Dvortygirl
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Obowiązek ten będzie wynikał z przytoczonej ustawy o ochronie danych osobowych. Od tej zasady panują jednak pewne wyjątki. Dlatego decydując się na organizację konkursu należy korzystać z usług dobrej firmy. Jej pracownicy bowiem posiadają wiedzę, kiedy niezbędna jest rejestracja w GIODO, a kiedy z obowiązku tego jesteśmy zwolnieni. Niezbędny do rejestracji formularz można ściągnąć ze strony www generalnego inspektora. Wypełniony formularz można dostarczyć pocztą lub drogą elektroniczną. Ta druga możliwość jest możliwa do spełnienia tylko dla posiadacza elektronicznego podpisu.
18-07-11 22:59:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.