Ferwor przedświątecznych procesów zakupowych

Pośpiech i przymus doskonałych świąt sprawiają, iż Polacy dają się nabierać na tricki marketingowe oraz wydają więcej gotówki niż na co dzień. Jednakże podarunki nabywane w ostatnim momencie zazwyczaj są najmniej trafione. W związku z tym Polacy najczęściej chcą otrzymać gotówkę. Polacy są w święta w wyższym stopniu hojni i spontaniczni w nabywaniu, choć i na co dzień ponad połowa z nich w ogóle nie planuje własnych wydatków. Spontaniczne podejście do świątecznych sprawunków, czyli zostawienie ich na ostatni moment, może spowodować, iż zapłacimy za przepływowy ogrzewacz wody sporzej niż normalnie.

świąteczne zakupy
Autor: Terry Madeley
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W okresie przedświątecznym wiele osób jest skłonnych zaaprobować większe koszty. Częściej też dają się nabrać na chwyty marketingowe, jakie napędzają koniunkturę sprawunków. Wynika to nie jedynie z presji czasu, ale i z naszej tradycji.

Czyżby wpisy opublikowane na tej witrynie niewidzialne ogrodzenie dla psa w pełni Cię uradowały? Myślimy, że tak. Jednakże, jeśli pragniesz więcej, to najedź tu.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nawet najdroższy podarek kupiony w gorączce przedświątecznej może okazać się zawodem dla obdarowanego. Prezenty kupowane pod presją czasu należą bowiem do najmniej użytecznych sprawunków - bądź na czasie. Z badań wynika jednak, że Polacy nie postanawiają pozostawiać zakupu upominków na ostatni moment. Prawie co czwarty badany pragnie kupić upominki w listopadzie, zaś prawie połowa w pierwszych tygodniach grudnia. 22 proc. zamierza to uczynić tuż przed Bożym Narodzeniem. W tym roku na podarunki świąteczne oraz ozdoby choinkowe statystyczna polska rodzina pragnie przeznaczyć statystycznie 1130 zł, o 6 proc. więcej aniżeli w ubiegłym roku. Wydatki na żywność pochłoną z kolei 33 proc. tej kwoty.


Inni czytali też

Idealne prezenty – co kupić, żeby sprawić radość?

Autor: desi.italy
Święta, urodziny i rocznice – to zwykle wtedy obdarowujemy się prezentami. To wiąże się więc z dylematem: co kupić? Każdy ma inny gust i przy okazji wymagania, ale najważniejsze, żeby nie wybierać prezentu dla siebie.

prezent
Autor: Alex G.
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Najczęściej wybierane podarki to: komplety kosmetyków, pachnidła, poradniki, albumy, zabawki, akcesoria elektroniczne, komputery, telefony Samsung. Z zasady jeśli idzie o panie sprawę podarków mamy uproszczoną.

Jeśli chcesz sprawdzić inny tego typu punkt widzenia na rozważaną w tym materiale kwestię, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (http://www.galeriaoswietlenia.pl/35_massive), które poszerzy Twą wiedzę.

Każda dama ucieszy się z perfum, szalika bądź bluzki. Mężczyzna ucieszy się z krawatu, skarpet, książki czy albumu. Za każdym razem wcześniej warto wykonać mały "wywiad" po czym dopytać bliską osobę czego jej potrzeba. Dziecku lepiej nie kupować na gwiazdkę gier komputerowych. Lepszym podarunkiem będzie piłka, rower, kostium kąpielowy, książeczka bądź planszowa gra edukacyjna - popularny serwis.
19-07-19 07:10:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.